Michal Kole

Často jsou hostinští hospodách, kárání ČOI za nalévání pod míru. Proč není na pípě nějaký měřič ? Je to složité

Je to technicky složité nebo to ještě nikoho nenapadlo ?
Doplňuji:
čárka na sklenici je zbytečná, stačí sklenici naklopit a hned je nepřesnost

Nejlepší odpověď
www

Je vidno, žes moc čepovaného nevypil.
Pivo obsahuje přirozeně i CO2 , který se pozvolně z tekutiny uvolňuje a zkresluje načepované množství pod pípou.
Právě proto je míra na sklenici, což ČOI kontroluje.
Praxe 😁

Další odpovědi
led

Nemusí být. Značka na potřebné množství nápoje při čepování, nalévání, je na sklenici. to je ta malá čárka i se značkou množství nápoje

anonym

Měřič nemusí být na pípě, stačí čárka na půllitru.Jenže hostinští na ni nekoukají.On by ten měřič byl stejně houby platný, protože kdo chce šidit šidil by i při tom měřiči (dříve by zarazil pípu).A možná, že by to ani nešlo, protože pivo pění a musíš čekat až opadne pěna na dotočení.Takže hospodský raději roztočí více piv (což by při měřiči nešlo) a pak jenom dotáčí.

arygnoc

v británii, taliansku a nemecku proste nalejú doplna (pivo), na tvrdý chlast majú odmerky.
no problem.

to iba chamtiví česi a slováci šetria na hosťoch.
prežitok socializmu, kedy boli šenkári (hospodští) najbohatšia vrstva obyvatelia – i dnes si tí vo výčape myslia, že rýchlo zbohatnú.

zjentek

Je to složité, kdyby byl měřič na pípě, musel by ti to natočit přímo do žaludku

jáára

neznám hospodu, kde by točili pod míru. To se přece nemůže vyplatit, okrádat na pivu

elektrikář

Technicky je to velmi jednoduché otázka je co by to zařízení a řídící počítač stálo. Jsou restaorace kde je pípa přímo na stole. A točíte si jej sám podle chuti. a zaplatíte jen pivo které proteče přez mněřidlo.