bauerlukin

Je/není zdraví škodlivé často vynechávat obědy, večeře, snídaně, svačiny, večeře místo dodržování dlouhodobého půstu?

Dobrý den, v souvislosti s tím, že se zajímám o půst (jako jak by se měl praktikovat, vyhledávám si nějaké tipy, důležité informace atd.), jestli není zdraví škodlivé často vynechávat obědy, večeře, snídaně, svačiny, prostě vynechávat často jednotlivé chody jídla místo dlouhodobého půstu. Často mám totiž pocit, že třeba na večeři jsem dost přeplněný. Díky předem

Časté vynechávání jednotlivých chodů-je to zdravé?

Nejlepší odpověď
Rokio

Není to zdravé. Vynechávat snídaně, obědy a večeře vůbec není zdraví prospěšné. Má se jíst pravidelně v přiměřených dávkách. Nejdůležitější jídlo dne je snídaně, která by měla být vždy přítomná.

Lepší než půst je přestat do sebe ty jedy dávat v podobě nezdravých jídel a slazených limonád. Vynechat cigarety a alkohol je samozřejmostí.

Další odpovědi
Drap

Bude to mít naprosto odlišný, dá se říct i škodlivý, efekt od půstu.

ivzez

Zdravé to není.
Každý „stravovací experiment“ je rozumné prodiskutovat s lékařem.