dokoupilova4

časté močení

Mě by zajímalo proč, když skoro nepiji (což si jsem vědoma, že je špatně) chodím často na toaletu, a to nejsem nijak nachlazená…
Doplňuji:
reakce na odpovědi: Jen za dnešek jsem byla 3× během tří hodin:-)ale nemám s tím problém,jen nechápu, že chodím víc na wc když nepiju než když piju. Nestává se mi to často, to je něco jak když si někdo dá dvě piva a už je od té doby na záchodě furt:-)jinak k doktorům již nechodím, z vlastní zkušenosti vím,že mě nevyléčí. Mám kupříkladu problém s adenoidní tkání,krevní testy v pořádku,vyz­koušelo se opravdu všechno, co se týče léků a dlouhodobě,ale nic nepomohlo,tak jsem neustále zahleněná, ale o odstranění neuvažovali, lékař na url řekl, že už neví..takže jsem usoudila nikam nechodit,po rozhovoru s lékařem z Prahy(poradna int, poslala jsem výsledky) mi sám doporučil odstranění a uznal že testy v pořádku, takže nevím, zda existuje na mé přání zákrok, když lékaři zde mi to nedoporučili, alergická nejsem,tak už to mám asi dosmrti.

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě nějaký zánět, nebo něco podobného. Může to být, i když člověk nepozoruje žádné nachlazení či chorobu. Neni nic jednoduššího, než navštívit urologa a je hned po problému.

Další odpovědi
badisko

Ze se necitis byt nachlazena to neznamena ze nejses …nuze to byt hromada veci coz my tady nezjistine ..navstiv lekare …!!! ..muze to byt cukrovka..reakce na nejake leky ..mocopudne tekutiny jako caj ..kava atd ..zanet mocoveho mechyre a dalsi veci…bez za doktorem .,…je lepsi mit jistotu krevnich testu my fakt nezname tvou zivotospravu k cemu jsi nachylna to vi tvuj lekar…

anonym

Když skoro nepijete, tak si organizmus bere tekutiny z pevné stravy. Dáváte „zabrat“ ledvinám a samozřejně tím trpí také močový měchýř a močovody. Zřejmě zde dochází k přemnožení některých bakterií, které vyvolájí ono „nucení“. Na drapem doporučovanou urologii si zajděte co nejdříve a doporučila bych Vám i návštěvu gynekologa. Nucení močit může vyvolat i nějaký gynekologický problém.
Rozhodně se ale naučte více pít. Celkem se mi osvědčila metoda nachystat si ráno vodu (2 litry) a dbát na to, abych ji v průběhu dne vypila. Účinnější je pít více dopoledne. Měla byste zvládnout alespoň 1,5–2 litry na den. Když si zvyknete, tak to půjde dál už samo.