Část věty: „… dychtí po nich a spájejí se s nimi.“ Znamená to, že s nimi souloží, či se s nimi jen opíjejí?

Zahlídl jsem to, když jsem si tak nějak pročítal o různých lesních bytostech a tak podobně viz.

Říká se, a mnozí tvrdí, že sami toho byli svědky, anebo že se to doslechli z hodnověrných zdrojů, že lesní mužíci (Siluanos) a faunové, lidové zvaní „duchové“ (incubos), se necudně předvádějí před ženami, dychtí po nich a spájejí se s nimi. Někteří ctihodní lidé, jejichž svědectví nemůžeme bez urážky odmítnout, také říkají, že jistí démoni, jež Galové nazývají „dusové“, se bez přestání pokoušejí provádět se ženami necudné kousky a mnohdy se jim to daří

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dus_(mytolo­gie)

Nejlepší odpověď
annas

Významy slovesa spájet podle PSJC, některé jsou již knižní
http://bara.uj­c.cas.cz/psjc/se­arch.php?hledej=Hle­dej&heslo=sp%C3%A1j­eti&where=hes­la&zobraz_ps=ps&z­obraz_cards=car­ds&pocet_karet=3&num­cchange=no¬_i­nitial=1

Biol. – spájení = splývání buněk (protoplastů) při kopulaci.
Zool. způsob rozmnožování u prvoků, konjugace.
Bot. spájená spora vzniklá splynutím buněčných obsahů dvou zdánlivě nerozdílných buněk, zygota.

Ve významu technickém – spojovati = letovati.
Knižně pak spojovat se, spájet se.

Spájet se – zřídka: spojovati se při pohlavním styku.

Z uvedeného kontextu vyplývá, že se se ženami spojovali při pohlavním styku. – řekla bych, že šlo o sexuální orgie.

Další odpovědi
quentos

Má se na mysli jednoznačně soulož. Opíjet se by bylo se Z – zpájet se, zpíjet se. http://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?hledej=Hle­dat&heslo=zp%C3%A1j­eti&sti=EMPTY&whe­re=hesla&hsub­str=no