janeym

Část roku OSVČ, část na ÚP, část jako zaměstnanec … jak vyplnit daňové přiznání?

Mám dotaz na vyplnění daňového přiznání, když jsem byla část roku jako OSVČ, část na ÚP a část jako zaměstnanec (zaměstnavatel za mě daňové přiznání nepodá). K daňovému přiznání tedy budou 3 přílohy (Příloha č.1 za OSVČ, doklad z ÚP(dříve jsem na ÚP nebyla,tak nevím jak takový doklad vypadá,ještě si to musím zařídit), a potvrzení od zaměstnavatele)? A jak je to potom s řádkem 32-Úhrn povinného pojistného? Tak sečtu zálohu na sociální a zdravotní které jsem platila jako OSVČ, k tomu údaj od zaměstnavatele a k tomu co za mě „platil“ ÚP? A kde mám uvést, které měsíce jsem byla tamčionam? Mám v tom obrovský zmatek,proto prosím o radu a děkuji.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Tak zmatek, ten v tom tedy máte.

  1. do tabulky č. 1, kde je zmíněný řádek 32 opíšete pouze údaje, které máte od zaměstnavatele na potvrzení o příjmech. Žádné jiné pojistně nikam nepíšete.
  2. potvrzení z ÚP se k přiznání nedává
  3. přílohy budou pouze 2 (příloha č. 1 a potvrzení o příjmech)
  4. co se týká ZP a SP musíte vyplnit přehledy za rok 2010
  5. zda jste byly tam či onde se nikam nepíše, to FÚ nezajímá