asix

Část obce, zápis a povinnost – poradíte?

Hledal jsem, ale nebylo na otázku přímo odpovězeno.

Doposud jsem bydlel, kde není část obce. Když mi vydali OP bylo tam Děčín, Děčín IV-Podmokly .
Je v zákoně povinnost uvádět vždy část obce, a proč je u Děčína napsáno v OP dvakrát Děčín ?
Ptám se proto, že potřebuji vyplnit formulář , kde se uvádí Jméno a příjmení , ul + číslo popisné a obec.
Co tedy vyplním u položky obec, když obec je Děčín, ale pak kam dát část obce ?
Když u úřadu , bank , zaměs. se má uvádět celá adresa.

Část obce, zápis a povinnost

Odpovědi
cochee

Část obce není tak úplně povinná, adresa je jednoznačně určena názvy obce a ulice, v jedné obci nemohou být 2 ulice stejného jména. Kromě toho, bývá zvykem, že část obce má svou poštu a tak je část obce určena i poštovním směrovacím číslem.

Zaibatsu

Názvy částí obcí vznikly proto, že vznikly statutární města, kdy každá část má svého starostu, v čele celé obce stojí primátor, kompletní adresa se má uvádět i s částí obce, i když já osobně to sabotuju, neboť jde o členění nižších samosprávných celků (obcí) a tak to podle mě s adresou nemá nic společného.

asix

Když budu u banky měnit adresu, což jsem už udělal. A oni to moc nekontrolují správnost adresy, tak jsem dal Děčín IV-Podmokly, což je část adresy. Nevím jestli mohu bez Děčín, Děčín IV-Podmokly, dát do adresy jen Děčín IV-Podmokly.
Jak má vypadat adresa, kde vyžadují jen Obec (banky, úřady, zaměst.), mám tam opsat celý text Děčín, Děčín IV-Podmokly , jde mi o správnost údajů .

cochee

Nevím jak je to u vás zvykem, třeba by to Děčíňák zavrhl, ale já bych řekl takto: Děčín je jasný – město – a jako městskou část bych vynechal jak Děčín, tak i římské číslo a uvedl jen Podmokly.