Avatar uživatele
fcoop

Čas prchá,jak splašená mrcha – znáte podobné? odposlechnuto v metru a docela mě to pobavilo…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, tom004, anonym, rosinka před 4524 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ano

Nedávné jsem slyšela. Nevím, zda je to podobné…

Kdo pracuje, ten má. Ale co má, to už se neříká.

Na naší škole sice studujete zadarmo, ale nadarmo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Ano

Klasika. Dej krávě do držky,ona ti dá do dížky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Ano

Spěch splašené mrtvoly ve mě asociuje podobně absurdní tvrzení o prospěšnosti teplé fusekle na dřevěnou nohu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Ano

Už od dětství se u nás říká – a podle mne stejně vtipně a navíc příhodně – „čas utíká jak splašenej zajíc“ 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Nejsem Buh – neodpoustim.

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Ano

Před časem jsem kdesi četla rýmovačku:
Manželčina máti – život tvůj ti zkrátí.

Z autora zřejmě hovořila vlastní zkušenost :)

A ještě jedna vtipnost, ač z jiného soudku:
Jednou byl v časopise Koktejl velký článek o tom, jaký trapasy se můžou stát Čechům v zahraničí, jestliže dostatečně neovládají tamější řeč. Nasmála jsem se tehdy dost :))

Tak třeba v Polsku se prý nemáte urážet, když vám v restauraci číšník řekne: „Tumače vypiče hrbate.“
Opravdu vám nenadává do..ehm…, ale slušně vám přináší váš objednaný čaj :)

Taky byste si měli dávat pozor v německy hovořících zemích – zvlášť, pokud se vám v hotelové koupelně porouchá lampička. Doporučuje se zřetelně artikulovat, aby nedošlo k záměně „dusch lampe“ a „du schlampe“ :))

A mě samotnou nedávno vykolejilo, když jsem v mailové schránce našla nějakou nabídku z německýho Amazonu. Mail totiž začínal oslovením „Kunden“. No hrklo ve mně, fakt že jo :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Barnajko a nemecky zatacka je kurve.
V Nemecku jezdim casto .. nastesti nemluvim sproste .. , ale kdyz jedu rychle a je zatacka , tak si muzu v duchu rict : K…a – kurve ! 🙂

před 4524 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek