Dehet

Caš nemocneské kontroly???

Chtěl bych se zeptat od kolika hodin ráno do kolika hodin večer může přijít nemocenská kontrola, když marodím.
Díky moc za odpověď

Nejlepší odpověď
chudst

Jak uz tu napsal kdysi standa: zadny zakon neupravuje podminky kontroly; tj. neni nikde urceno od kdy do kdy mohou chodit.

Ale zákoník práce pamatuje ve svých výkladových ustanoveních (§ 13 odst. 5 a v § 14 odst. 1) na toto:

  • výkon práv a povinností vyplývajících z pracovněprávních vztahů nesmí bez právního důvodu zasahovat do práv a oprávněných zájmů jiného účastníka pracovněprávního vztahu a nesmí být v rozporu s dobrými mravy

Kontroly by proto například neměly být prováděny v noční době, a podle mého názoru ani v brzkých ranních hodinách. Ale zákon konkrétní dobu nijak neupravuje.

Takže žádný přesný čas není stanoven a v případě kolize názorů, bude muset rozhodnout soud podle konkrétních zjištění…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kontrola-nemocenske

Další odpovědi
Jikra

Samozřejmě že -chudst- má 100%pravdu.
Jen bych chtěl dodat že na ČRo1 před časem mluvčí VZP zmiňoval případy kdy byla kontrola provedená i v noci na základě udání nějakých uvědomělých občanů že dotyční pobírající nemocenské dávky si po nocích vylepšovali příjem dřinou v barech a vinárnách.A sa­mozřejmě že měli po žížalkách.

Drap

Tuším že od 8 do 22 hodin

hanulka11

myslím, že nyní od 6– 22h- nyní si to hlídá hodně i zaměstnavatel