Heřman

Čas – letní a zimní proč změna

Dobrý den. Chci se zeptat proč se vůbec letní a zimní čas mění z jakého důvodu se to tak děje.

Nejlepší odpověď
kropitko

Letní čas vznikl z důvodu úspory elektrické energie, které by bylo jinak třeba pro večerní osvětlení. Proti běžnému času je posunutý o jednu hodinu dopředu. Zimní čas pak tuto odchylku vyrovnává. Zavedení letního času zabraňuje případným nesrovnalostem v dopravě,obchodě a podobných oblastech.

Zdroj: http://antoni­obanderasek.ne­pise.cz/19013-letni-a-zimni-cas-proc-se-vlastne-meni.html

Další odpovědi
www

Souhlas se všemi, kteří odůvodňují proč to vzniklo, začal s tím v Evropě Hitler.
Dnes je to podle mne ale již překonaný a zbytečný systém, na člověka se nebere totiž ohled. Ne všichni to snáší.

hanulka11

Cílem zavedení hlavně bylo ušetřit elektrickou energii- jinak si to najdeš na webu , když si zadáš a najdeš tam vše co tě zajímá- už tu proběhlo hodně diskuzí o tomto tématu

chudst

Hlavne z uspory energie – usetri se 0,5 az 1%.

Drap

Původní zavedení času začalo v USA a důvodem byla úspora svíček. To že by se ušetčila elektřina přišlo až později. V současné době neni žádný rozumný důvod, protoře je již prokázáno, že žádná úspora nevzniká