Karol55

Čárka ve větě

Shlédli slavnostní představení Smetanovy Libuše a aby s nadšením sledovali, co se odehrává na jevišti, a zaposlouchávali se do hudby, která dojímá. Je věta správně napsaná ?

Nejlepší odpověď
quentos

Není.
Především věta celkově nedává vůbec smysl – je poněkud nedokončená (aby s nadšením sledovali, co se odehrává na jevišti, … tak co??).
Jinak chybí čárka před „a aby“ (věta vedlejší se odděluje čárkami z obou stran a předchází-li podřadící spojce spojka „a“, předsune se čárka před ni).
Zhlédli se v tomto případě se Z (nedívali se přece shora).

Nesprávně (v nesouladu s kodexem) je formulována i „otázka“, přečtěte si kodex.

Doplňuji:

  • , a předchází-li…

Další odpovědi
ivzez

Není.
Nesmysl se ani nedá napsat správně.

Zbytek napsal Quentos.