Wimmerka

CALIBRE – úprava metadat u ebook: jak zachovat název a číslo série po přesunutí do čtečky?

Dobrý den, na pc mám nainstalovanou knihovnu Calibre, když si do ní nahraji knihy a upravím metadata, abych měla název jak chci, autora, sérii atd. tak je vše v pořádku napsané, knihy uložím na disk, ale jakmile je přesunu do čtečky (Pocketbook basic 2) tak v ní už to není, tak jak to bylo v Calibre. Autor je většinou v pořádku, i název, ale název a číslo pořadí v sérii se mi skoro u žádné knihy neukáže, u některých to vidět je, ale u většiny ne. Nevíte co s tím? Děkuji.

Odpovědi
ptáč

Metadata, nebo pomocná data, která zrychlují vyhledání v jiném zařízení, se obnoví při změně. Je při exportu zanesen i index? Jestli tomu dobře rozumím, a to nemusím, důležitý je index obsahu, který se vytváří po exportování. To, co nevím, je jak si jiné zařízení dokáže poradit s indexací obsahu, když názvy úložiště jsou jiné. V PC je to odlišná cesta, než v Pocket. Nejhorší je duplikování souborů ve stejném zařízení, když knihy ebook jsou dejme tomu uloženy na SD, a po indexování jsou zkopírovány a opatřeny novými metadaty do paměti přístroje. To znamená, že knihy jsou v přístroji 2×. Jestli by nepomohlo v Nastavení aplikace Calibre zvolit jako zdroj, path, cestu, úložiště to samé místo, (složka se stejným názvem), kam jste ji zkopírovala. To by šlo najít v nastavení, jestli to vůbec Calibre umožňuje. Mě se to stalo taky, že se názvy přejmenovaly na autora, nebo neznámý. A to mě u Calibre vadí nejvíc, že už pak nenajdu co potřebuji a raději exportuji do pdf a otevírám jiným programem. A index je v jiné složce, než knihy. Proto si Calibre vytváří nová metadata. Žere to čas, jmenuje se to jinak a vytváří nové náhledy.