Retko

C znamena HASH?

V pocitacove terminologii.

Nejlepší odpověď
quentos

počeštěně též haš, hašovací funkce – matematická funkce (resp. algoritmus) pro převod vstupních dat do (relativně) malého čísla. Více viz zdroj

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Hašova­cí_funkce

Další odpovědi
kenyrts

Je to transformace, která jako vstup přijímá řetězec znaků o libovolné délce a výsledkem je pak řetězec znaků s pevnou délkou, tzv.otisk.

HF je předpis pro výpočet kontrolního součtu ze zprávy či většího množství dat. HF jsou nepostradatelné v různých oblastech IT. Může sloužit ke kontrole integrity dat(např.samo­opravné kódy), k rychlému porovnání dvojice zpráv, indexování, vyhledávání apod. Je důležitou součástí kryptografických systémů pro digitální podpisy.

Každý hashovací algoritmus generuje otisk o určité délce (např. MD5 je dluhy 128 bitů-32znaků, SHA-1 je dlouhý 160 bitů-40 znaků). Tato délka je pevná, takže nezávisí na vstupní délce textu. Z hlediska bezpečnosti se doporučuje používat hashovací algoritmy, které mají výstup 160 a více bitů. Pokud bychom ve zprávě změnili byť jen jediné písmeno, tak dostaneme na výstupu úplně jiný obraz.

panenka

zde ti posílám retko web tak se mrkni nebo skus do vyhledávače pak dát slovo hash a tam už máš pak stranky na tvou otázku

Zdroj: interval.cz/clan­ky/salted-hash-dalsi-krok-ke-zvyseni-bezpecnosti/