KateřinaLo.

Bývám hodně nemocná (nízká imunita),nepropadnu kvůli hodně zameškaných hodin?

Mám problém,že jsem v jednom kuse nemocná. Mám slabou imunitu,za jedno pololetí jsem měla dvakrát chřipku po cca třiceti hodinách. To nemluvě o chození kvůli chlopně,bouli na krku,zarostlém zubu neurologických problémech apd.
Zatím mám zameškaných 126 hodin,což mně upřímně děsí,jelikož vždycky jsem měla jenom tak 60 h.
Škola toleruje asi 25 nebo 30 procent. Spíše 30%,ale i tak se obávám,zda nemám více procent,jelikož nechci propadnout.
Myslím,že známek mám docela hodně. Jinak jsem v 7.třídě.

Nejlepší odpověď
annas

Zeptejte se třídního učitele, od něho s nejlépe dovíte, jak to s vámi bude dál. Musí rozhodnout pedagogická rada.

Ale obecně platí, že pokud nesplňujete stanovený počet hod či procento docházky v určitém předmětu, nemusí vás vyučující klasifikovat a složíte dodatečné zkoušky. Záleží také na počtu předmětů atd.

Proopadnutí? Není možné bez dalších informací reagovat.

Nedostatečná známka – nedá se odpovědět.
Doplňuji:
Přece ještě něco k propadnutí. Opět jen obecně, protože váš dotaz není konkrétní.

Pokud budete neklasifikovaná, nemůže být váš celkový prospěch nedostatečný. Můžete však dostat nedostatečnou z některého předmětu, ale máte možnost vykonovat opravnou zkoušku.

Záleží na počtu předmětú a rozhodnutí pedagogické rady. Rozhodnutí musí být v souladu s vyhláškou ministerstva školství.

Pokud se váš stav nelepší, jak uvádíte podle zvyšujícího se počtu zameškaných hodin, měli by se rodiče domluvit s ředitelem školy na individuálním plánu studia.

Záleží na doporučení lékaře, jehož určitě navštěvujete a jehož potvrzením omlouváte svou nepřítomnost.

Další odpovědi
Drap

Tak si spočítej procenta a budeš vědět. Nikdo z nás to nespočítá. Nevíme kolik jste měli za dané období hodin celkem.

pusinka50

Začni řešit okamžitě svou imunitu. Sehnat si doporučení od obvodní lékařky, najít alergologii-imunitní odd. v nejbližším okolí, a objednat se. Zcela jistě ti tam pomohou, zjistí jak tvůj organismus (ne)funguje a nasadí odpovídající lečbu a zakrátko budeš zase fit.

da ny

Toto by měli řešit rodiče ve spolupráci s vedením školy.
Pokud máš sníženou imunitu (hypoglobulinemie a pravděpodobně sníženou obranyschopnost sliznic = při častých virózách) a dalších zdrav. obtíže, může lékař vystavit potvrzení.
Pokud se dá předpokládat vyšší nemocnost a absence =>
Lze požádat a stanovit IVP (individuální vzdělávací plán) po dohodě s vedením školy.
Je to možné na všech stupních škol.
Pokud máš dost známek a kantoři jsou schopmi tě klasifikovat ve všech předmětech, bude potřeba jen „obhájit“ vyšší % nepřítomnost v hodinách jednotlivých předmětů. A to jistě omluvené máš.

Dcera mívala někdy na ZŠ vyšší absenci (160 i 190 hodin), známek dostatek a vždy byla oklasifikována. V posledním ročníku gymnázia měla IVP. Škola snížila povolenou absenci ze 30% na 20%, letos na stejné škole je povoleno jen 15%.
Do školy chodila jen pro zadán0%í a odevzdání seminárních prací, vždy něla něco navíc, než spolužáci :(, také psát písemné práce (M, ČJ, AJ, FJ) ai na ústní zkoušení.
I když byla zdravá, ve škole ji pak vůbec „nechtěli“ 🙂

gecco

Přečti si školní řád – tam se dozvíš, jakou absenci škola toleruje.
A procenta se snad v 7. třídě jsi schopna spočítat, ne?
😉

ReHu

Ptala ses své třídní učitelky?
Posiluješ svou imunitu?

ivzez

Pokud neabsolvuješ výuku ve stanoveném rozsahu, nemohou tě učitelé klasifikovat. V tom případě bys na konci prázdnin musel složit zkoušky z předmětů, v nichž jsi nebyla klasifikována.

Možná by stálo za úvahu požádat pro příští školní rok o individuální plán
ze zdravotních důvodů a k žádosti přiložit doporučení lékaře. Vždy v pololetí
a na konci roku (možná i ve čtvrtletí) by ses pak musela nechat přezkoušet.

Propadnutí je něco jiného – opakování ročníku přichází v úvahu v případě,
že žák, který měl být hodnocen nedostatečnou, nesloží opravnou zkoušku.
U tebe by nešlo o nedostatečný prospěch, ale o nesplnění rozsahu výuky.

Děda Louda

Z češtiny propadneš určitě, ač to se zmeškanými hodinami evidentně nesouvisí. Imunita je v tom zcela nevinně.

lexx

ne, to není důvod, podstatné jsou studijní výsledky

Gabullka

Taky řeším, že jsem pořád nemocná a upřímně si už nevím rady. Vitamínům moc nevěřím, takže nevím co v tomto případě pomoct.

JarkaHor

Zkus kozí kolostrum. Konkrétně to, co má colvia je čistě přírodní takže nezatěžuje tělo.

annas

Ad pusinka, určitě se léčí. Pro omluvení delší nepřítomnosti ve škole musí mít potvrzení od lékaře.

Jenže rodče to řešit dřív, domluvit se na indiviuálním plánu, jenže letos už je pozdě.