pn65

Jak postupovat, když mi bývalá přítelkyně dluží docela vysokou částku peněz, ale nemáme sepsanou žádnou smlouvu?

Jak bych mohl postupovat? Policie je asi blbost.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. smlouvu (uznání dluhu) s ní sepiš
  2. pak vymáhej

Další odpovědi
postcd

můžeš zkusit toto:

  • uvěřit v sobě, že o ty peníze nepřijdeš → jednáš tak, že ti budou vráceny a v souladu s tímto postojem je šance že se bude chovat i dlužník
  • měj dlužníka rád a představ si sebe v jeho situaci
  • osobní jednání je důležité, zjisti jak se věci mají, netlač příliš
  • průběžně se zajímej o dlužníka a zjišťuj co je nového

Doplňuji:

  • splátkový kalendář, i malinké ale pravidelné splátky

mojitek

Samozřejmě,že písemné uznání dluhu by bylo nejideálnější.Ale otázka zní : bude chtít osoba která dluží ze sebe udělat oficialně dlužníka???Já bych postupoval takto : mailem,nebo smskou bych jí napsal vzkaz o dluhu-něco jako : " Iveto,kdy mi vrátíš těch 20 tisíc korun který jsem ti půjčil 3.května 2014?" Důležité je,aby ona v odpovědi uznala dluh. Např: " jo,ale ted nemam" ,nebo Jo,dlužím ti,ale co uděláš když to nemáš písemně " atd atd.Pokud by se chytla,tak ok,pak je možno sehnat svědka/svědky,kteří např byli u půjčky nebo zaslechli z jejích úst informaci ze které vyplívá,že dluží ona Vám tolik a tolik korun. Pokud tohle vše selže,nechytne se na vzkaz,pak až bych jí řekl o sepsání dluhu.Pokud by to bylo obráceně,tak by v tom viděla jasný záměr .

Pepa25

Policie JE blbost (pokud nedošlo k podvodu nebo jinému trestnému činu) a přiznám se, že nechápu, proč všichni hned chtějí posílat policii na své dlužníky, kterým sami a dobrovolně předali své peníze …

Rady viz postcd a gecco …

berni

kdyz ti uzna dluh je promlceci lhuta razem 10 let a muzes vymahat jak napsal gecco. jenom jestli ti to podepise. mi mavali spravni organy nekolikrat s uznanim dluhu pred oblicejem nikdy jsem to nepodepsal.

mojitek

nejsem si jist,jestli má vůbec cenu odpovídat,tady se palce dávaj naprosto nesmyslně (ikdyž je rada dobře míněna). Je vidět,že hlasující uživatelé nikdy neměli co dočinění s dlužníkem. Copak dlužník přistoupí dobrovolně k tomu aby podepsal že „něco dluží“ ??? Fakt nechápu a směju se některým zdejším uživatelům :DDD