Rokio

Bývají většinou chytřejší sangvinici, nebo melancholici?

Jsou inteligentnější veselí, nebo smutní lidé?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesně formulovaná. O jakou jde inteligenci? Emoční či sociální inteligenci, inteligenci konkrétní, abstraktní? Jsou i další kritéria měření inteligence.

Není to jednoznačné, nedá se odpovědět konkrétně. Záleží na přístupu, na okolnostech a typu inteligence.

Třeba slavný a všestranný Leonardo da Vinci byl melancholik.
Melancholik lpí na detailech, snaží se být perfektní, promýšlí, je přesnější.

Sangvinik je roztržitý, často povrchní, protože chce rychle na všechno reagovat. Rychlost je často na úkor přesnosti.
.----
Každý typ člověka podle temperamentu může mít analytické myšlení, umí řešit úkoly, má určitou obecnou inteligenci (IQ), ale chybí mu třeba sociální inteligence.

Další odpovědi
Dismas

Melanchonici. Kdyby byli sangvinici chytří, tak by taky byli smutní.

sesednizkola

Z me zkusenosti jsou ti opravdu vzdelani a chytri lide vesele povahy.

mosoj

Nejchytřejší jsou imbecilové a idioti. Je jich plný parlament.