lukas.zmizik

bývají řidiči tramvají a trolejbusů peskováni za vysokou spotřebu elektřiny, tak jako ostatní za naftu?

Nejlepší odpověď
Drap

Tam to řidič nemůže nijak podstatně ovlibnot, kolik se spotřebuje. A domů si ji zatím nikdo nenosí. Takže ztráty jsou zanedbatelné.

Další odpovědi
Michal Kole

Bylo by zajímavé nechat spočítat, kdy je finančně úspornější vypnout motor a kdy jej při čekání nechat běžet.

Ono nejde jen o ekonomické hldisko, ale i technické hlediska. Vychladlý studený motor startuje těžčeji, než zahřátý.

tom004

To víš, že jo. A od nového roku budou mít k ruce pomocníka, který tu „přebytečnou“ energii sršící na sběrnách bude, v rámci úspor, lapat do izolovaných košíků, aby se mohla využít v případě krize, nebo jiných katastrof. Například, kdyby si naši zákonodárci potřebovali finančně přilepšit. :))

anonym

To by museli mít v tramvaji elektroměr, na druhou stranu by museli odečítat rekuperaci při brždění, takže tam to asi zjistit nejde.

anonym

To je dobrá otázka. :) Už vidím, jak by se do toho hrnuli, kdyby měli platit při dnešních cenách takový odběr. :D Samozřejmě že ne.

cochee

Dědvševěd: kupodivu, tramvaj má elektroměry a dokonce jak pro odběr, tak pro rekuperaci, u trolejbusů nevím.