lukas.zmizik

Bývají i zvířata mentálně postižená?

Nejlepší odpověď
beer

Ano dá se to tak říct, tedy bývají. O volně žijících zvířat se tomuto zatím nikdo důkladně nevěnoval, navíc tato zvířata dlouho nepřežijí. Něco jiného je to se zvířaty domestikovanými, která jsou prozkoumána daleko lépe a našel jsem zajímavý článek o souvisejícím problému – demenci psů:

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/porad­napraha/porad­na/_zprava/de­mence-u-zvirat--1272858

Další odpovědi
Drap

Ano, může se to stát. V přírodě ale většinou taková zvířata dlouho nepřežijí

anonym

Ano.
Ale samozřejmě podle rozvinutosti ´duchovna´, některé složitější psychické poruchy jsou vyhrazeny jen těm s nejrozvinutější psychikou.

arygnoc

áno.
najčastejšie ich zabije sama matka (u primátov samec) alebo svorka (u šeliem).
šanca na prežitie je minimálna.
na rozdiel od človeka – tam naopak, zamestnávame ďalších zdravých a produktívnych ľudí starostlivosťou o takto postihnutých jedincov.

na rozdiel od človeka príroda je múdra.

cochee

Jsem stoprocentně přesvědčený, že sousedka má dementního psa. Velmi často se chová jako štěně, přitom má deset let, a je dost nebezpečný, kousne kohokoliv kdykoliv, dokonce i paničku, když si nedá pozor, vůbec si to neuvědomuje nebo co. Je to veliký černý německý ovčák, takže to kousnutí není „lehká váha.“

anonym

Nejlépe by takový dotaz zodpověděla určitě Bohemica, protože toho ví o zvířatech podstatně více, než kdokoliv z nás.
Stejně jako funguje genetika u lidí, tak funguje u všeho živého. Chromozomy mohou udělat paseku kdekoliv. Horší je, že většina z nás lidí demenci u zvířete běžně nepozná.