Gus_Fring

Bývá téměř vždycky, že učitelé matematiky měli na vysvědčení z matematiky na ZŠ i SŠ samé jedničky?

Samozřejmě, že nikdy to nemůže být pro všechny stejné, ale myslím to tak, že drtivá většina to splňuje.

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba sil uvědomit, že známka není obrazem vědomostí. Nechci říct, že učitel matematiky neměl na střední škole vztah k matematice.

Zajímal se o ni, ale některý spoléhal na své vědomosti a třeba se nenaučil nějaký vzorec, takže dostal dvojku. Nebo ho učitel známkoval přísněji než ostatní žáky.

Na vysoké škole třeba učivo zvládl s odřenýma ušima, ale diplom získal.
Říká se, že měl víc štěstí než rozumu.

Z toho také vyplývá, že každý učitel matematiky neumí látku vysvětlit a podnítit zájem žáků. Proto neúspěch u státních maturit.

Další odpovědi
Edison

To mě by v této souvislosti zajímalo, jak by toto měl kdo zjišťovat.

Lotr2008

Určitě ANO, protože oni jsou best chytrý a 1 měli určitě. A netrap se, možná taky jednou budeš mít jedničky a pak se staneš aspoň tím matematikem a ne tím chemikem :)) Drž se a tvé sny se ti splní… :))

MasterGames

Nechápu, proč Edison neoznačil tuto otázku zajímavou, když píše že je.

Edison

Já nehodnotil otázku. Ta mi přijde stupidní. Já napsal, že by mě zajímalo, jak by to chtěl zjišťovat, když mi ta otázka přijde tak hloupá. Jen jsem to nechtěl napsat na plnou hubu a shodit to rovnou. Teď jsi mě k tomu ale vyprovokoval.

Mc Merkurion

… tak se mi zdá, že náš Lotr bude nějakej vykuk, někdy píše jak novorozeně s názorama absolutního věřícího a jindy má slovní obraty hodné dospělého …