radulin01

Bytové jádro

Co je lepší.Sádroš,nebo ytong.Rychlos­t,prašnost,ce­na.

Nejlepší odpověď
fortin

Pane, vám bych doporučil zdivo z děrovaných cihel.
Pane, nenapsal jste kde a jakou funkci ta zeď má mít. Když chcete místnost rozdělit tak nejdřív ze všeho si zjistěte nosnost podlahy. Když jde o podlahu kterou tvoří trámy, zvolte sádroš. Jinak příčka z porobetonu je o něco těžší, robustnější. Tloušťky jsou od 5cm, ty se hodí mezi wc a koupelnou a na zazdění vany. Pak 7,5cm, 10 a 12,5 a 15. Rozměry v.25 x š.50, nebo 60. Do hotového zdiva z porobetonu musíte instalaci vyřezávat, kdežto u sádrošu se instaluje při montáži. Futra se u obou variant osazují při montáži příčky. Mě se zdá doba prací s rozdílem 1 prac. doby. Příčka která ponese kuchyňskou linku je lepší zděná. Navíc je zpevněna stavební armovací mřížkou+ lepidlem. V suterénu (protože jste neuvedl kam to chcete) se sádroš s odolností proti vodě může použít namísto sanačních omítek. Tyto omítky jsou drahé ale sádrokartonové stěny potom musí mít větrací otvory dole i nahoře. Vím, že celou stěnu vyzdím za den sám. U sádrokartonářů ale sory neznám tento učební obor, jde o to, sehnat šikovného řemeslníka aby stál výsledek za to /Kotvení zdiva, pak zapravení, možné budoucí praskliny./ Prašnost: u sádrošu je místní -broušení, skelná vata. U vyzdívání počítejte s přenášením materiálu, řezání -pila, míchání lepidla -uklízení. Ceny neznám.

Další odpovědi
radka35

volila bych ytong.sice pomalejčí práce,ale nevadí mu tak vlhko.V koupelně+wc bych určitě sádroš neriskla.

kamensky

Děláte si koupelnu sám nebo vám to dělá firma? pokud firma a vy jí vybíráte materiál, tak bych to raději nedělal, ať si to udělají pěkně sami, oni ví s čím dělají a co nejlépe funguje a nemůžou mít potom řeči, že mají nekvalitní materiál, který se nechová, jak by měl…