KarolínkaP

Byt- Příčka

Dobrý den. Má tady někdo zkušenosti s nějakou firmou, která dokáže rychle a spolehlivě udělat příčku?
Máme obývací pokoj a v něm by jsme chtěli udělat ještě jeden menší pokoj. V podstatě jen na velikost postele.
Už je pozdě na zadání tohoto úkolu těm, co ten dům staví, a tam bychom rádi sehnali nějakou firmu, která, jak už jsem řekla, nám udělá tuto příčku.
Jestli o někom víte (vlastní zkušenost) , byli bychom velice rádi za info.
Děkuji, hezký den
Doplňuji:
Doplňuji, že se jedná o Prahu.

Nejlepší odpověď
anonym

Především se vůbec nezmiňuješ o jaký region se jedná, protože reference např. tachovské firmy pro Karvinou, by ti byla zhola k ničemu.
Min. záruky na komplexní díla stavebního charakteru jsou ve Stavebním zákoně (a potažmo i v OZ, Obchodním zákoníku) 36 měsíců, tj. 3 roky. Takže dokud neproběhla kolaudace, je stále prostor na dodatky k projektové dokumentaci s tím, že na to zhotovitel vystaví dodatek SOD (smlouvy o dílo). Většinou to vyjde levněji a kvalitnějí než od nějaké cizí subdodavatelské firmy, která stavbu nezná a nemá důvod poskytnout zákazníkovi bonusy a slevy jako původní hlavní dodavatel.
P.S. Jinak sádrokartonové příčky dnes dělá kdekdo, je to rutinní záležitost a v dnešní krizi se firmy perou o zakázky, zvláště v zimním období, mimo běžnou stavební sezónu.
Doplňuji:
Projektant s autorizací např. ví, že min. půdorys obytné místnosti má 12m2, menší lze kolaudovat jen jako šatnu, komoru apod., dále musí mít přirozené osvětlení, větratelnost a další parametry ČSN.

Další odpovědi
Sůwa

Odkaz na konkrétní firmu těžko dostaneš, protože jsi neuvedla lokalitu. Jinak podobné příčky se staví nejlépe suchou cestou ze sádrokartonu a podrobný postup je na netu snadno k nalezení. Uvažuj ale taky o tom, jak bude ten vestavěný pokojík odvětráván.

venkovan

Pokud jste trochu šikovní a máte chvíli čas, příčku ze sádrokartonu zvládnete sami. V dobré prodejně vám podle nákresu dají vše co potřebujete, ukáží jak se to montuje. A nebo dají kontakty na místní firmy.
Přesto – něco si nastudujete a hlídejte kvalitu práce.