Avatar uživatele
annas

Být moudrý?

Kdo je podle vás moudrý? Co považujete za moudrost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? dudu, anonym, vagra, aramah, BIGFOOT, anonym před 4987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Čím jsem starší, zjišťuji, že nikdo 🙂

Moudrý je pro mě člověk, který má přehled, ale nechlubí se tím, jak je chytrý a všechno zná a umí; někdo, kdo si umí poradit v každé situaci; a nevím proč, ale mám moudrého člověka spojeného se spokojeností, úsměvem a optimismem; a také se stařím, i když stárý člověk nemusí být automaticky taky moudrým…

Zatím jsem žádného takového nepotkala – z normálních lidí, nemám na mysli nějakou známou osobnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Moudrostí se obvykle rozumí shrnující a praktické rozumění světu i člověku, zároveň svrchované i taktně skromné, jež dává jistotu v rozhodování a jednání. K moudrosti nutně patří rozvaha, zkušenost a odstup od bezprostředních podnětů a okolností. Lidské společnosti ji vysoce cenily, ukládaly ji do přísloví, vyprávění i náboženských spisů a v mnoha kulturách se pokládá za ctnost.[1] Sókratés před soudem o sobě říká, že „žádnou moudrost nemá, velkou ani malou“,[2] a Platón vysvětluje, že z úcty k moudrosti, kterou si žádný smrtelník nemůže osobovat, si zvolil název „filosof“ – ten, který po moudrosti touží. Izraelský politik Abba Eban si prý stěžoval, že „lidé i národy jednají moudře až když vyčerpali všechny ostatní možnosti“.[3]
WikipediE

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

Je rozum výsadou stáří? Kdo je ve stáří moudrý, musel být v mládí přinejmenším chytrý!
Moudrost se nemusí dostavit vždy nutně spolu se stářím, mnohdy se doství jen stáří :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Naše moudrost pramení z našich zkušeností,naše zkušenosti z naší hlouposti…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Definovat moudrost neumím.Určitě se už o to někdo, někdy pokusil.
Podle mě,je moudrý ten,kdo se dovede podívat na svět/problém,si­tuaci apd./objektivně,bez emocí,klidně a nezaujatě.
Moudrý člověk se neukvapuje ve svých soudech .Pokud svůj názor vysloví,nepokládá jej za dogma a je přístupný diskusi o svém názoru.Velký díl moudrosti získávají moudří lidé,životními zkušenostmi.Tím nechci dávat rovnítko mezi starý člověk = moudrý člověk.
Většinou to tak ale bývá.

Odpovědět několika větami opravdu není snadné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Moudrost-skola zivota.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BIGFOOT

MOUDRÝ JE JEN BŮH A KDO TOUŽÍ PO OPRAVDOVÉ MOUDROSTI,NECHť JI ŽÁDÁ OD BOHA NIC NEPCHYBUJE.
MOUDROST JE VELIKOU PŘÍTELKYNÍ ČLOVĚKA."

Zdroj: BIBLE

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Moudrý je ten,který své zkušenosti a znalosti umí používat,nestaví je na odiv a je podle toho zásadový a klidný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek