pusinka50

Být ministrem dopravy, jak, jakým zákonem, byste to ve spolupráci s policií řešili?

Jak byste řešili neustále narůstající a stále častější a naprosto nepochopitelné a nevysvětlitelné dopravní nehody, za které mohou stále častěji mladí a nezkušení řidiči?
Dnes ráno v 6 hod v Praze (nikde ani živáčka, je přece neděle) na naprosto přehledném rovném 100 metrovém úseku se dvěma semafory (normální řidič předpokládá možné naskočení červené, tenhle to chtěl zřejmě stihnout projet na zelenou) před „kulaťákem“, kde by stejně musel řidič brzdit, bylo v protisměru na mé straně silnice na střeše obrácené silné auto rozflákané na cimprcampr, kolem policajti, sanitky. Kdybych jela o pár minut dřív nebo on později, mohla jsem takhle dopadnout taky, protože by to do mě narval. Co by mi bylo platné mé bezpečné řízení podle pravidel?
Není mi vůbec líto takto nezodpovědných řidičů, kteří nerespektují omezení rychlosti a svá auta ve velké rychlosti přestanou ovládat a havarují. Ale co ty promarněné životy spolujezdců a ostatních nedobrovolných účastníků dopravních nehod? Pro mě začíná být řízení za neustálého nepřetržitého soustředění v očekávání, kdy na mě odkud může najet neovladatelně řízené auto, docela vysilující, jak jste na tom vy?

Odpovědi
Drap

Nedělal bych nic, protože tento problém spadá do kompetencí ministerstva vnitra.
Souhlasím ale s tím že to co se děje na silnicích, přestává být únosné. Co zbývá? Snad jen více kontrol a za hrubé porušení pravidel brát řidičáky oklamžitě. Jenomže jak to známe u nás, tak by s tím zase vzrostla korupce a podobné neduhy.