band of brot

Byly za socialismu holky povolnější?

Nic netřeba dodávat.
Doplňuji:
Já právě slyšel, že spíš byly, protože prý dřív ty holky lezly do postele samy, žádná nekoukala jaký má dotyčný auto, mobil nebo drahé oblečení :D

Nejlepší odpověď
briketka10

to teda nebyly !! neměly tolik možností a lákadel
dnes je internet, časopisy navíc ta móda všude
líčidla je to hrůza co na sebe napatlaj make-upu,
žeby se dal odškrábnout nehtem no a ty maj taky
umělý..sukně až k bradě, že jsou vidět špeky a
v zimě jim to nevadí pak skučej, že jim je v zimě
zima to samý džíny..na všem rozparky, ale jsou
prostě IN
spousta jich si nechává nafouknout prsa a, kdo
ví co ještě, aby si jich někdo všiml, ale je přece
hlavní co máš v hlavě né co na hlavě žejo ??
Doplňuji:
mosoji
možná se ty ochotné našly, ale
ty co chodily na Disco, kluky s
bonama, nebo sobě podobné
šampóny v té době už se najít
dali takoví :)

Další odpovědi
marci1

Globálně vzato určitě ne. Určitě nemyslely v první řadě jen na sex, jako dnešní dívky. Naštěstí nejsou všechny stejné. 🙂

Hlada

Byly především vdavekchtivé. Kdo využil povolnosti, brzo měl po volnosti.

gecco

Ne…
Možná spíše naopak…
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
No – mobily nebyly, auta byla 4 na panelák – tak koukaly po jiných věcech…
Ale taky – jak která…
;-D

MK44

Možná to nesouvisí ani tak se státním zřízením a jen sekundárně s vládnoucí ideologií. Primární je možná dostupnost a kvalita antikoncepce. Pokud bylo nebezpečí nežádoucího otěhotnění vysoké, nebyla existence ženské sexuality v souladu s mravním profilem ani bohabojné křesťanky ani uvědomělé soudružky. Pouze byly-li řádně oddány, směly potichu počínat nové ctitele slávy boží respektive budovatele světlých zítřků (nechávám stranou rasově čisté vojáky pro Wehrmacht). Ostatní stránky sexuality byly vyhrazeny mravně zhýralým dcerám neznabohů a dekadentních západních imperialistů. Teda – aspoň navenek …

Antikoncepce se ve větší míře dostává k široké veřejnosti v druhé polovině dvacátého století, o šedesátých letech se mluví jako o době sexuální revoluce. V tzv. socialistických státech, stejně jako v těch přísně náboženských, se ovšem společenské mínění mění pomaleji, vlivné vrstvy na změnách nemají zájem. Takže ptáte-li se, jak to bylo za „socialismu“, bude rozhodující, zda v prvním nebo v druhém dvacetiletí.

K Vašemu doplnění: Majetkové rozdíly sice nebyly tak velké jako nyní, ale princip platil stejně. Kdo měl za tatínka větší zvíře, fáro jako byl třeba Spartak a později stodvacítka se spojlerem nebo mohl sehnat džíny z Tuzexu …

anonym

Jak jsi na to přišel?Holky jsou pořád stejný,musíš na ně jen dobře zapůsobit, doba je jiná.

anonym

Spartakiádní grupáče 85

mosoj

Briketka má pravdu !! ale stejně byli ochotné.

Kelt

Podstata dostat holku z vertikální do horizontální pozice pomocí slov je stále stejná a nezáleží na státním zřízení, ročním období ani fázi měsíce.

zjentek

asi byly ..dříve stačilo mít chlív a v něm bravka, ale dneska už to nestačí ..být lovcem je dneska málo, dneska musíš vonět i když dřeš jak bulhar ..jinak si nevrzneš ;(

briketka10

mosoji
možná se ty ochotné našly, ale
ty co chodily na Disco, kluky s
bonama, nebo sobě podobné
šampóny v té době už se najít
dali takoví :)

johana 56

Povolnější nebyly,právě vzhledem k majetkovým poměrům jim vše nespadlo hned do klína.Základy rodinné výchovy byly odlišné od současné.Samozřejmě se i v socialismu našly víjímky.

  • – – – – – – – –

Pane Čeňku,ačkoliv tomu málokdo věří,spartakiádních grupáčů si v 85-tém holky příliš neužily.Na ubytovnách vládl skoro vojenský režim.Stačil jeden pozdní, předem neomluvený nebo nedoložený (vstupenka do kina,divadla,na koncert) příchod a balily se kufry........

gecco

Kelte → na fázi měsíčků někdy zásadně…
;-DDD

gecco

Jen ještě dodám – obecné chování většiny lidí se v tak krátkém časovém horizontu zase tak moc nemění, jen je asi dneska více vidět ty ´hloupější´, zblblé ´Blesky´ a telenovelami – ty normální jsou prostě normální.
😉