maschin

Byly u nás za komunistů v kinech nebo v TV hongkongské akční filmy?

Asi znáte různé hongkongské akční filmy s Brucem Lee, Jackie Chanem, Lo Liehem a dalšími. Jde tam o souboje v Kung fu. Dostaly se tenkrát ty filmy i do ČSSR?

Odpovědi
led

Sem tam sa premietli niektoré filmy neverejne ako štúdijný materiál, ale tento typ „umenia“ nebol v súlade s jemnocitom predchádzajúceho zriadenia.
Žáner akčných filmov, bez myšlienky, začal ohlupovať národ až po Víťaznom Novembri´89

Alesh

až po revoluci

Mc Merkurion

… no, ono moc nebylo ani těch akčních,natož s těma bláznama, co jsi jmenoval (nechápu, co je na tom pěknýho), ale na druhou stranu, ono zase teď v tv nevidíme žádnej ruskej válečnej film, nyní uvádějí na pravou míru vše emerické velkofilmy, a snaží se nás přesvědčit, že sověti vlastně nikoho neosvobodili …

Kamilunka

NE, ale bylo tu hodně ruských filmů…:D