Ganymede

Byly popravovany i deti?

Vzdycky kdyz jsme se bavili o kralovskych rodinach, tak nam bylo řečeno,že (asi diky vzpoure), krale a kralovnu popravili, ale nidky nam ucitelka nerekla, jestli i deti.

Nejlepší odpověď
gecco

Jak kdy a kde…
Např. Slavníkovci byli vyvražděni (Přemyslovci) včetně žen, dětí a starců…
Někdy byli pokračovatelé rodu jen uvězněni – ale takováto benevolence byla vždy nebezpečná – část společnosti (šlechty) mohla zůstat původně vládnoucímu rodu věrná a jeho potomci už pouhou svou existencí v této části společnosti mohli živit naději a podněcovat myšlenky na vzpouru…
😉

Další odpovědi
Mirdas

Tento hnus dokázali zřejmě jen komunisté při svržení a popravy celé rodiny Romanovců.

  • Barbakan: Jen na vysvětlenou. Romanovci žili v Rusku a o té smutné době kdy se Československo stalo kolonii právě Ruska jsem se ani slovem nezmínil.

anonym

Mirdas, předlož důkazy, že komunisté v ČSSR popravovali děti!

Tady slovo komunismus je jako červený hadr mávajícím před býkem a nezáleží, zda je to míněno v Rusku nebo jinde. Prostě je tady spousta antikomunistů, kteří vědí pouze to, co jim média, školy…cpou do hlavy.

Mc Merkurion

… ano …

Mirdas: chce to si osvěžit historii (naší): "Jakmile vyšli z kostela, byli všichni pobiti včetně žen a dětí. " >>> Vyvraždění Slavníkovců (28. 9. 995)

Zdroj: http://www.e-stredovek.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2005082901

Lamalam

Slavníkovci, Vršovci, Romanovci a mnozí další byli zavražděni. Poprava je něco úplně jiného.

led

Ano, v staroveku a stredoveku dochádzalo k fyzickej likvidácii aj celého rodu, nielen najbližšej rodiny. Až novovek začal byť „ľudskejší“ a likvidoval len najbližšiu rodinu, dnes sa tomu hovorí „nešťastná náhoda“, „teroristický ú­tok“.

Lamalam

Mirdas > Romanovci nebyli popraveni. To byla obyčejná vražda.