Avatar uživatele
RyuzakiKate

Byly byste schopni pracovat v pohřebním ústavu?

Hovořit s pozůstalými a vyjednávat pohřby, vyzvedávat či upravovat mrtvoly, aby se „krásně vyjímali“ v rakvi?
Dokázali byste se oprostit vědomí, že jste každý den v nepřímém kontaktu se smrtí?
Co by musel člověk vystudovat, pokud by zde chtěl pracovat – ať už jako ten manažer nebo ten, co provádí na mrtvolách „kosmetiku“?
Člověku to asi může po delší době opravdu vlézt na mozek (Spalovač mrtvol), ale zase asi bude takový otrkanější… Mohl by být postupně až necitelný?

Miluji seriál Six Feet Under, který je z takovéhoto prostředí, každému bych ho doporučila, tak proto se ptám, nejsem (zas až tak) morbidní :)
Pokud by moje otázky někoho pohoršily, tak se omlouvám.
Doplňuji:
Ježišikriste!! Jak jsem mohla dopustit tu příšernou gramatickou chybu?! Asi jsem už fakt mimo, samozřejmě *BYLI. Ach jo, dneska neusnu…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, zjentek, Dane před 3599 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Když by jiná práce nebyla .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že i na toto povolání si člověk po čase zvykne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Jsou to těla zemřelých, ne mrtvoly :), ty můžeš najít v přehradě, ve sklepě nebo v lese…
Tu administrativní práci bych zvládala asi lépe,
je to práce potřebná :) a kdyby jiná nebyla, ak bylo již zmíněno…
Zdraví, stáří a smrt – je velmi slušný byznys…
Zdravotní sestry, hlavně v LDN a některých odd. nemocnic dělají někdy denně a i několikrát možná tu náročnější část: např. odstrojí tělo od zdravotnických pomůcek, šperků, zkontrolují kov u pevné náhrady, označí tělo, ještě popíší stehno fixem, upraví, zabalí tělo atp....., pak vše sepíší…
Možná by měl každý člověk pracovně pobýt 1 – 3 měsíce na interním odd. nemocnice a LDN, smrt je přirozenou součástí života. Třeba by to tady pak chodilo jinak, mám na mysli mezilidské vztahy a životní hodnoty…
Někde se pro zemřelé truchlí, jinde jsou pohřební obřady veselé :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pravděpodobně ne. Většinou jsou pohřební ústavy rodinné podniky a „řemeslo“ se dědí z rodičů na děti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dane

Stačí se podívat na film Po životě (Afterlife) a máte jasno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Byl bych schopen pracovat v pohřebním ústavu, i když radši bych si asi vybral tu zákulisní část práce než jednání s pozůstalými. Jednání s těmi lidmi je podle mě větší zátěž než manipulace se zesnulými. To se člověk naučí rychle. Ale v každém případě bych za to očekával slušný plat, tzn. minimálně 25 tisíc čistého. A nevím, jak je to placené ve skutečnosti.

PS: Máš tam ještě jednu chybu: „Mrtvoly se krásně VYJÍMALY“ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vertigo

Já osobně si to představit nedovedu. Ale někdo to holt dělat/zvládat musí.
http://x.co/4rcEk
http://x.co/4rcFP

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

Jedině kdyby byla nouze nejvyšší. Myslím, ze ti co tam pracuji jsou pak už takový zvlastni

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Myslím, že dostat se do tohoto podnikání by šlo o nabídku, kterou nelze odmítnout. Teď si rychle nedokážu vybavit činnost s takovou jistotou zakázek a s takovým příjmem, za vcelku rutinní řemeslnou práci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Ach bože, no, asi mě ta včerejší zkouška natolik vyčerpala, že jsem už byla schopná nasekat i takové příšerné hrubky… To se moc často nestává, obyčejně jsem já ten grammar nazi x)

před 3599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dá se vyrovnat s plno věcmi, ale zvyknout se nedá. hasič.

před 3599 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek