Lgee

Byli byste pro ilegalizaci potratů?

Byli byste pro ilegalizaci potratů? Samozřejmě až na nějaké výjimky jako ohrožení života matky, znásilnění, těžký autismus. Pokud by se neprovadely žádné potraty, ČR by melo porodnost v normě a nevymirala by.

Nejlepší odpověď
Edison

Seš si tím tak jistej? Podle mě je to hloupá myšlenka.

Další odpovědi
quentos

Blbost.
Pamatuju, jak chodívali po Brně chlápci s fotkou plodu (! ano, plodu, nikoli dítěte) v okamžiku potratu a nepřirozenou větnou melodií hlásali cosi o tom, že je to vražda.
Zaprvé muži do toho mají co mluvit o dost méně než ženy a zadruhé, jak již bylo řečeno, vzhledem k tomu, že plod ještě není člověk, o vraždu v žádném případě nejde.
Klást otázky už ses naučil, teď se zbývá ještě naučit shodu přísudku s podmětem. Pokud se neptáš jen žen nebo dětí, bude na konci minulého příčestí v mn. č. MĚKKÉ i.

elkon

Zase hloupá otázka.

anonym

Rozhodně ne. Domýšlejte důsledky trochu ! Co se stane když to zakážete ? Určité matky budou prostě hledat jiné způsoby jak se plodu zbavit, budou platit kdejakému žezníkovi co to v garáži dělá ilegálně. Vytvoříte zcela nový trh a zcela novou poptávku po ilegálních potratech a kde je poptávka bude i nabídka. Tohle je děsivá představa, nechte to tak jak to je … na svobodném rozhodnutí matky.

To dítě by pak mělo jedinou šanci jak žít ve fungující úplné rodině kde je milováno a kde se mu dostane toho co potřebuje a tou by byla adopce … docela určitě byste fungující rodinu nevytvořil z páru ve kterém matka nevidí jinou možnost než se zárodku takového života zbavit (a to zcela opomíjím zdravotní důvody nebo rozpoznaný degenerativní vývoj plodu, kde za to rodiče prostě nemohou vůbec a je to pro ně strašná rána pokud musí k něčemu takovému přistoupit).

ivzez

Jak si „ilegalizaci potratů“ představujete?
Zakázal byste ženám zdravotní problémy?

Většina potratů je samovolných z příčin
na straně matky nebo dítěte/plodu.

A jestli jste mínil interrupce (umělé ukončení těhotenství).
tak těch je oproti samovlným potratům asi čtvrtina.

Cesta zákazů nikam nevede. Prospěšnější by byly „pomocné organizace“, které by poskytovaly poradenství, případně další pomoc.

Dochy

quentos: „že plod ještě není člověk, o vraždu v žádném případě nejde.“ – to je otázka… Filozofická. Nikde není jasně dáno kdy člověk začíná být člověkem. Nějakým způsobem to řeší zákon, ale je náš zákon ten správný? V našem zákonu je to na čem se pár papalášů dohodlo. Není tam kodifikován jasný objektivní stav.

A že do toho muži namají co mluvit? To je také jen jeden z filozofických názorů, nic víc, nic míň. Pokud o těch činnostech předtím kecali oba, proč najednou o důsledcích má rozhodovat jen jeden?

Dochy

Technická: Co je podle Tebe těžký autismus? To za prvé. Za druhé nevím o tom, že by někdo dokázal autismus diagnostikovat před narozením.

Lgee

Měl sem na mysli spíše retardaci nebo Downův syndrom.

Lgee

Edison – v ČR se ročně narodí 108 tisíc děti počet potratů činí zhruba 40% pokud odečtu 5% z výše uvedených důvodu které nejsou zase tak časté, tak by porodnost byla zhruba 2,15 děti na ženu což je více než je potřeba.

Hlada

Je potřeba ujasnit si pojmy. 40% je všech potratů. Interrupcí je však jen 25% a z toho zhruba 20% je ze zdravotních důvodů. Chtěných interrupcí je tedy méně, než 20% z narozených.

Edison

To je asitak odhadem 10% všech těhotenství…

Edison

Myslíš? Antikoncepce Ti nic neříká? Odpočítej i tohle. Dle mého by spíše narostla leda zodpovědnost. I když ne 100%… Ale dovedeš si představit, o kolik by se zvýšilo množství nešťastných lidí?

Edison

S tím souvisí pravděpodobný nárůst sebevražd, nárůst počtu odložených dětí, tedy bez rodičů, o které by se starala společnost se všemi důsledky, jakož i vražd novorozenců.