yeerum

Byly by jste pro trest smrti? V ČR?

Nejlepší odpověď
standa

to baghira: a že se pisatel ptá pouze žen, nevadí ? 🙂

Další odpovědi
Sůwa

Když je spáchání tresního činu proti lidskosti – vraždy a úmyslná zabití, teror, nelidské týrání… na 100% prokázáno, tak ano. Nějak nechápu, proč někoho doživotně živit v kriminále. To ale třeba není případ Kajínek.

pokazdejinak

tak já jako žena zkusím odpovědět ;))
ne a ne a ne
tahle otázka už tu byla několikrát a můj názor se fakt nezměnil…
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=trest+smrti&sa=V­yhledat#1071

baghira

Já nejsem ani zastánce, ale ani kategotický odpůrce. Záleželo by hodně na tom, jaké by byly nastavené kritéria pro udělení (třeba zda ho ukládat i za psaní „by jste“ místo správného „byste“).
Jsou i velmi slušné a demokratické státy, které trest smrti mají a nevadí to.

solo

Ahoj, můj názor je, že trest smrti byl rozumný v opravdu dobře fungujícím státě se stabilním a fungujícím soudním systémem. Bohužel si myslím, že v současnosti nejsme dostatečně schopni zajistit absolutní prokazatelnost a přijde mi, že soudcovství je maličko stát ve státě. Obávám se zneužitelnosti a podjatosti. I v USA, kde je, podle mého názoru, úroveň práva vyšší, je každoročně x trestů, které se pozdějí ukáží jako nesprávné. A život nikomu nevrátíte.

rosinka

I kdyby to tazatel yeerum myslel tak,že tresty smrti hlavně pro muže :)) a otázka byla určena ženám,tak NE!!!! Lidi, to by byla cesta zpátky už opravdu! A ještě v našem státě, kde je takové soudnictví! Vemte si tu podstatu – copak má právo člověk člověka odsoudit k smrti? Ať už sám, jako vrah nebo s požehnáním státu a zákona?
Doplňuji:
Pro savanu: Proč živit vrahy – třeba proto, že smrt není trest, ale další vražda.

savana

Už Bible se zmiňuje:„oko za oko,zub za zub“…na druhé straně Bible říká,že se má odpouštět…ovšem-je vše odpustitelné?Pokud ten zločin nezasáhne přímo Vás,je těžké hodnotit.Je těžké prokázat i 100% vinu.Ale prož živit vrahy??????