uncle Sam

Bylo za socialismu více nebo méně hospod a barů než je teď?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano.
😉
Doplňuji:
Kruciš – „více nebo méně“ – bylo jich méně.
Obecně…
Na druhou stranu byla knajpa v každé vesničce – a dneska tam není – pokud se neuživí (ani hospodskej nedělá zadarmo).
😉

Další odpovědi
anonym

Méně, ale o to narvané k prasknutí!
Doplňuji:
Za mého mládí byly v městečku (2500 obyvatel) 3 restaurace III c.s., jena vinárna a hospoda na nádraží, jo a v létě pak otevřená restaurace v parku. Tehdy si dát takový smažený sýr (40% s.v.t.) opékané brambory a tatarka za 5.60 Kčs bylo papáníčko. A dnes všechny restaurace zrušeny, v parku zbouraná a kdo by chodil na nádraží, když tam jezdí vlaky dvakrát-třikrát za den. Pootvíraly se různé herny a bary, kde kuchař stojí mezi futry, okusuje vařechu a má slzu v oku. Kdo by si dal smažák z polotovaru (30%), přičmoudlé „americké“ brambory s tatarkou z krámu za pouhých 86 Kč.

Lamalam

Řekla bych, že jich dříve bylo méně, ale byly rovnoměrněji rozložené. Hospody byly i v (naprostých pr…) malých vesnicích, tam dnes už bohužel nepřežily.

Drap

Myslím, že o něco méně

anonym

Nevím zdali jich bylo celkově více nebo méně,ale restsurace IV.cenové skupiny byly se žlutýma záclonama a s obývajícíma štamgastama,kteří měli žlutý kníry – těch bylo více,nežli dnes,jelikož 10 pivek stálo jako dneska 1 váza zlatavého moku a panáčci jako myslivec,karpatská hořká,fernet nebo tuzemák…,startky bez filtru,čardy…,no prostě legální feťárny.