Kim12345

Bylo v NDR uzavřené Baltské moře?

Protože kdyby někdo chtěl utéct z NDR do SRN, tak by mohl vzít loď a na severu NDR vyplout a Baltským mořem se dostat do SRN. Otázka je, byla u pobřeží nějaká pohraniční stráž?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Ano, byl jsem na Rujáně v roce 1976 a soudruzi z NDR hlídali na pobřeží i na moři.

Další odpovědi
ivzez

Bylo a nebylo.

Pobřežní stráž sice moc vidět nebylo, ale vzhledem k tomu, že se v NDR
prakticky nedala sehnat žádná slušná loď, jí ani nebylo moc zapotřebí…

led

Baltské more z pobrežia NDR nebolo uzavreté. V pobrežných vodách, spadajúcej do teritória NDR sa síce plavila Pobrežná stráž, ale zjavne mali iné úlohy a o ochrane základní, radšej neho vorím… to že som strávila príjemných pár hodín prechádzaním sa v prísne stráženej vojenskej základni na Rujane, som zistila, až keď som minula závoru na ceste pri opúšťaní priestoru. S vojačikmi sme sa na seba usmiali a bolo po kontrole, cesta bola voľná. Súdruhovia zjavne pozorovali viac, čo varia ususedov, než čo majú u seba v kuchyni.

ivzez

Led, podařilo se Vám podívat na Hiddensee?
V době, kdy jsem na Rujánu jezdívali, jezdilo snad jen pár přívozů týdně.
Pokud člověk neměl jízdu zamluvenou dlouho předem, měl smůlu.
Alespoň nám to tak (s omluvou) vysvětlovali.