Avatar uživatele
dj-davson

Bylo to s postavou Viktorky z knihy a stejnojmenného filmu Babička skutečně tak, jak je uváděno v knize?

Zajímalo by mě jestli postava Viktorky z knihy a stejnojmenného filmu Babička skutečně zešílela z velké lásky k vojákovi nebo jestli to s jejím příběhem bylo jinak.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, kapka, iceT, freesty před 4115 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Viktorka – její příběh se vypráví v knize, zamiluje se do vojáka a otěhotní, on nejspíš zahyne a Viktorka se pomate a hodí své dítě do řeky
Symbolický hrob bláznivé Viktorky se nachází v Červeném Kostelci, kde Božena Němcová žila od září 1837 do dubna 1838. Předobrazem postavy byla Viktorie Židová, která nakonec zemřela sešlostí věkem v roce 1868 ve svém rodišti, nedaleké Červené Hoře (patřící do kostelecké farnosti) a byla pohřbena na tehdejším kosteleckém hřbitově do společného hrobu chudých.

Postava podle skutečnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Viktorka zemřela v docela vysokém věku,měla dokonce děti.Pohřbena je v Červeném Kostelci.
Doplňuji:
Tak jsem ještě něco našel.
Příběh Viktorky (Viktorie Žídové)má reálný zálad.Otec Karla Čapka pocházející z blízkosti Žernova,kde Viktorka sloužila,jí údajně znal jako,,malou,s drobným kulatým a svrasklým obličejem jako jablíčko''Viktorka(nar. 1792)zemřela v 76 letch,přežila tedy Němcovou o 6 let a byla pohřbena v Červeném Kostelci.Byla matkou dvou nemanželských dětí.V mládí jí svedl voják ze střeleckého sboru,tzv.černých myslivců a ona za ním odešla do Hradce Králové.Když jí opustil,usmrtila své dítě a ve vězení se zbláznila.
Po návratu do domoviny žila životem stárnoucí žebračky a stala se podruhé matkou.Chodila po žebrotě a pod vlivem alkoholu propadala záchvatům zuřivosti.
(Václav Černý-Knížka o Babičce,Toronto 1982,str.108)

Upravil/a: Rocker

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV