Rokio

Bylo správné rozhodnutí, že jsem dnes odchytil zatoulaného psa a odnesl ho na služebnu? Které to bude mít následky?

Dnes ve 12 hodin jsem našel psa na chodníku vedle hlavní silnice. Pes neměl psí známku, nebyl na vodítku (měl pouze obojek) a nehlídal ho páníček.

Psa jsem vzal do náruče, aby náhodou nevběhl řidičům pod kola a zazvonil jsem na několik zvonků nejbližších domů. Po asi třech minutách mi otevřela starší paní, které jsem zpravil, že jsem našel psa. Ona řekla, že ho nezná. Během krátkého rozhovoru jsme se shodli, že nejlepší řešení bude ho odnést na policejní stanici.

Pak jsem šel na policejní stanici, přičemž jsem psa měl v náručí. Na policejní stanici jsem policistovi na recepci řekl, že jsem našel zatoulaného psa a řekl jsem mu také, kde a kdy jsem ho našel. Samozřejmě jsem mu také řekl, že nebyl v doprovodu páníčka, nemá psí známku, ani nebyl na vodítku.

Dále přišel kolega a ten řekl, ať jdu za ním. Šli jsme ven k policejnímu autu a policajt řekl, až dám psa do kufru. Pak mi řekl, že ho odvezou do psího útulku a rozloučil se mnou.

Nebudu mi za tohle ještě nějaké opletáčky se zákonem? Můj nejbližší příbuzný mi totiž řekl, že jsem udělal blbost a měl jsem ho tam nechat. Podle něj chovatelé běžně nechávají psa před domem bez dozoru, aby se mohl vyvenčit.

Nejlepší odpověď
Edison

Hlavně jsi neměl na cizího psa sahat a zavolat měšťáky. Ti jsou na to vybaveni, nebo mají s odchytovou službou nějaký ty smlouvy.

A už zase: dožaduješ se hodnocení svého chování ostatními!! Už se to konečně nauč dělat sám a to hlavně před tím, než uděláš nějakou koninu a ne ex-post hledat zdůvodnění, omluvu, nebo dokonce potlesk za svoje neuvážené chování!!

Další odpovědi
Ametyst

Chybu jsi rozhodně neudělal. Podle zákona má pes čip, a podle čipu najde městská policie (nebo veterináři nebo útulek) majitele tak jako tak. V některých zemích policie sama doveze zatoulaného psa bezplatně k majiteli.

Dochy

Co se těch policajtů týče, pro ně je to nejspíš uzavřené. Donesl jsi psa, „ztracenou věc“, oni jej odvezli do útulku. Nejspíš budou muset sepsat nějaký protokol aby bylo vidět co dělali a s trochou štěstí to i bylo dohledatelné až (a pokud) někdo začne toho psa hledat.

Ale pokud pes není viditelně v potížích (hladový, zanedbaný, ztracený) ve většině případů se jen zaběhl a domů trefí sám. Jiný případ by byl, kdyby se třeba ve vsi objevil neznámý pes, který by tam pobíhal několik dní, pak by to byl nejspíš ztracený nebo opuštěný pes, který nějakou pomoc potřebuje. Příp. pokud by byl agresivní, pak asi volat policajty ihned…

Rokio

Edison: Já ale mobil nenosím u sebe. A neskončím za tohle ve vězení? Pokuta mi nevadí, protože jsem celkem zámožný. V base bych být nechtěl, protože je to tam hrozné. Co kdyby mě třeba znásilnili?

Edison

Nejde o to, jestli s sebou nosíš mobil, ale o to, že ses ohrozil. Ne basou, ale na zdraví. A kde nosíš mobil? Víš vůbec, od čeho je slovo mobil?

Mc Merkurion

… no, doživotí ti asi nehrozí …

Rokio

Mc Merkurion: Mám trvale podstatně sníženou příčetnost rozpoznávací.