Rokio

Bylo profesionální od asistenta pedagoga, že mě na OA urazil?

Asistentka mi řekla, že jsem neschopný. Já jsem jí na to řekl, že je nafoukaná. Ona mi za to chtěla dát ještě poznámku. Když jsem namítl, že mě urazila první, řekla, že je to pravda.

Pokud bych tedy řekl obéznímu člověku, že je tlusťoch, tak by to jako urážka nebyla, ale pouze konstatování, i když by to bylo s cílem ho shodit?

Nejlepší odpověď
Kelt

Někdy je lepší počítat do 10, než něco řekneš. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Každopádně neuvádíš proč ti asistenka řekla, že jsi neschopný, tady chybí kontext. Byla to zřejmě za něco, co jsi měl udělat. Ale to nepřiznáš. Nebo za celkový výkon, přístup a důvodů může být daleko více. Co kdyby ses jí omluvil a požádal jí, aby ti řekla, v čem jsi dobrý a v čem se můžeš zlepšit,aby se podobná situace neopakovala.

Další odpovědi
Drap

Třeba i vyjádření že jsi neschopný, brala jako konstatování faktu.

elkon

Záleží na postavení obou lidí, ale obecně, jen pos*ra ustupuje a nebrání se, pokud má pocit, že má pravdu. Jen slaboch se nebrání.

Smack

Zapamatuj si, že kdo je nad tebou, má vždy pravdu,… Já vždy vše odkejval a myslel si něco o prdeli,a byl klid.

Funna

vzhledem k tomu, že neschopnost se dá poměrně slušně určit (zvlášť, když po tobě někdo něco chce a ty to nejsi schopen udělat) a nafoukanost je obvykle jen osobní postoj vůči druhému, spíš než že si tu budeš veřejně stěžovat, by ses měl zamyslet nad tím, jestli náhodou neměla pravdu…a vzhledem k tomu, že potrefená husa nejvíc kejhá, možná i měla 🙂…

tvaruzekcz

To opravdu dnes na OA chodí podobní studenti, kteří emočně uvízli v dětských vzorcích chování?

Dochy

I pravda může být urážka. Záleží na kontextu. Lze říct „Jsi tlusťoch“ a může to být OK a lze říct „Jseš inteligent“ a může to být smrtelná urážka 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rokio

elkon: Promiň. Ten palec jsem ti nechtěl dát. Uklikl jsem se.