Avatar uživatele
Rokio

Bylo profesionální od asistenta pedagoga, že mě na OA urazil?

Asistentka mi řekla, že jsem neschopný. Já jsem jí na to řekl, že je nafoukaná. Ona mi za to chtěla dát ještě poznámku. Když jsem namítl, že mě urazila první, řekla, že je to pravda.

Pokud bych tedy řekl obéznímu člověku, že je tlusťoch, tak by to jako urážka nebyla, ale pouze konstatování, i když by to bylo s cílem ho shodit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Odpoveď byla označena jako užitečná

Někdy je lepší počítat do 10, než něco řekneš. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Každopádně neuvádíš proč ti asistenka řekla, že jsi neschopný, tady chybí kontext. Byla to zřejmě za něco, co jsi měl udělat. Ale to nepřiznáš. Nebo za celkový výkon, přístup a důvodů může být daleko více. Co kdyby ses jí omluvil a požádal jí, aby ti řekla, v čem jsi dobrý a v čem se můžeš zlepšit,aby se podobná situace neopakovala.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Třeba i vyjádření že jsi neschopný, brala jako konstatování faktu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Záleží na postavení obou lidí, ale obecně, jen pos*ra ustupuje a nebrání se, pokud má pocit, že má pravdu. Jen slaboch se nebrání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Zapamatuj si, že kdo je nad tebou, má vždy pravdu,… Já vždy vše odkejval a myslel si něco o prdeli,a byl klid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

vzhledem k tomu, že neschopnost se dá poměrně slušně určit (zvlášť, když po tobě někdo něco chce a ty to nejsi schopen udělat) a nafoukanost je obvykle jen osobní postoj vůči druhému, spíš než že si tu budeš veřejně stěžovat, by ses měl zamyslet nad tím, jestli náhodou neměla pravdu…a vzhledem k tomu, že potrefená husa nejvíc kejhá, možná i měla 🙂…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tvaruzekcz

To opravdu dnes na OA chodí podobní studenti, kteří emočně uvízli v dětských vzorcích chování?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

I pravda může být urážka. Záleží na kontextu. Lze říct „Jsi tlusťoch“ a může to být OK a lze říct „Jseš inteligent“ a může to být smrtelná urážka 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Rokio

elkon: Promiň. Ten palec jsem ti nechtěl dát. Uklikl jsem se.

před 1010 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek