natuliii

bylo mým tajným přáním dostat se na dopravní průmyslovku.vedljší větu podmšnou nahraďte podmětem

vůbec nevím jak bych tu větu měla formulovat bay tam byl tn podmět..nevíte někdo?? myslím že věta hlavní je bylo mým tajným přáním a dostat se na zdravotné průmyslovku je vedlejší..a co teď s tím díky moc :)
Doplňuji:
*vedlejší vetu podmětnou.....:D

Nejlepší odpověď
annas

Otázku jste špatně formulovala. Zřejmě máte vytvořit z této věty souvětí, v níž bude vedlejší věta podmětná.

Mým tajným přáním bylo, abych se dostala na dopravní průmyslovku.

Další odpovědi
MK44

Zkuste: „Studium na d.p. bylo mým t.p.“ Ale protože jsem ze školy už… no, nepočítaně let, z této problematiky jsem jaksi vyšel, takže bez záruky. Možná, že jsem nepochopil, o co jde. 🙂

quentos

Je to blbost, žádná VV podmětná tam není, musela by totiž obsahovat sloveso v tzv. určitém tvaru (což „dostat se“ není – to je právě naopak neurčitý tvar, infinitiv). Podmětem je zde (zcela atypicky, ale je to tak) sloveso „dostat se“; je rozvito příslovečným určením místa.
Ještě mě napadá, ta věta je opravdu celá jako v zadání, nic v ní nechybí? (Usuzuju tak podle malého písmene na začátku.)

Kohut57

Postup na dopravní průmyslovku byl mým tajným přáním.
Doplňuji:
Přijetí na .......

annas

Oprava: souvětí, v němž bude …