Gestas

Bylo jít z praktické školy na výuční obor s maturitou a odtud na jadernou fyziku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Když si někdo myslí, že s výučním listem zvládne přijímací zkoušky na UK, jen do toho!

Další odpovědi
mosoj

S maturitou by to bylo možné. Věz, že většina vědátorů je svým způsobem šíbnutá. Až uděláš maturitu tak tě vezmou. Vyinkasují zápisné a pak tě vyhodí.
A takhle se to může několikrát opakovat. Škola si přijde na své a ty taky.

ivzez

Teoreticky je možné všechno, ale podle mne by z praktické školy nebylo
příliš pravděpodobné ani zvládnutí učebního oboru s maturitou.

Je potřeba si uvědomit, komu jsou praktické školy určeny.
Praktické školy jsou určeny žákům – absolventům speciálních
škol, případně pomocných škol.

Praktická škola jednoletá je určena žákům s těžkým stupněm mentálního postižení, souběžným postižením více vadami a autismem.
Dvouletá PŠ je určena žákům s lehkým mentálním postižením.

Pro úspěšné zvládnutí maturitního oboru by
podle mne bylo potřebné úplné základní vzdělání.

Lamalam

Ano, bylo jít klidně i na jadernou fyziku.

Gestas

*Bylo možné