Bylo hokejové Nagano 1998 opravdu dosud poslední událost od vzniku samostatné ČR, kdy se společnost semkla?

Jaká byla atmosféra? Bylo to opravdu období, kdy se lidé přes všechny bariéry dokázali spojit a ,,táhnout za jeden provaz"? Nebo se to idealizuje?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, semkli se všichni, co se dívali na ten zápas a celý zápas táhli za jeden provaz. Na náměstích v hospodách i v domácnostech. Po skončení zápasu zase provaz všichni pustili.

Další odpovědi
annas

Je pravda, že lidé fandili našemu týmu, protože se považujeme za hokejový národ, zvláště když jde o olympiády či mistrovství. .

Vrátím se o rok zpět.

Ale i přesto si myslím, ž fandovství je jiná věc než přírodní katastrofy. Třeba povodně v roce 1997, které zasáhly především Moravu, Slezsko a východní Čechy,, vyvolaly solidaritu, která přinesla i vlnu pomoci. a do postižených oblastí proudila ze všech stran.

Rozvodněná řeka zasáhla města, jimiž protéká. Nejhůře dopadla obec Troubky – v blízkosti soutoku Bečvy a Moravy.

Další solidarita se projevila při povodní v Praze 2002– .

Třeba město Litovel přežilo v r. 1997 povodeň,. v roce 2004 tornádo,, do likvidace škod se zapojil záchranný systém Olomouckého kraje atd. .

V době nakažení koronavirem se objevuje ve městě Litovel pomoc v rámci možností.

Litovel přežila 2 katastrofy v novodové hilstorii, snad zvládne i koronavirus stejně jako v uzavřené oblasti Uničovsko, ale i všude jinde. v ČR.

Pepa25

Semkne se pokaždé, když o něco jde. Třeba při povodních v r. 2002 …