tvaruzekcz

Bylo by trestné prodávat vitamínové doplňky stravy, které „detoxikují tělo“ od vakcín proti koronaviru?

Jednalo by se o normální vitamínové přípravky, ale já bych kolem toho udělal omáčku ve stylu "Náš přípravek zotaví vaše tělo po očkování – detoxikuje a stabilizuje váš organismus od nežádoucích složek vakcín – plně ochrání vaše DNA atd.

Bylo by podobné „podnikání“ trestné?

Odpovědi
Ametyst

V Evropské unii je trestné označit doplňky stravy, potraviny nebo bylinkove čaje zdravotními účinky. To smějí jenom léky. Moudrosti našich babiček musí být zničeny.

Pepa25

Trestné by to nebylo, pokud by někdo neprokázal podvod (např. tím, že jste záměr sám dopředu avizoval). Akorát by vám hrozila pokuta až 10 milionů korun podle § 17f zákona č. 110/1997 Sb. v platném znění …

Arne1

Bylo by to podvodné jednání, trestné podle výše způsobené škody.
Připomíná mi to dávnou story, jak se v Rakousku kdysi jeden šikovný podnikatel nabalil prodejem udělátek, které se strčily do zásuvky a oddělovalo to normální a „atomovou“ elektřinu.

elkon

Potravinové doplňky nejsou léky a navíc je dost nepravděpodobné, že by něco takového bylo na trhu, protože vakcíny nejsou toxické.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

„V Evropské unii je trestné označit doplňky stravy, potraviny nebo bylinkove čaje zdravotními účinky.“
WTF? Takže napsat na krabičku „bylinný čaj proti nachlazení“ je trestné?