Avatar uživatele
Rokio

Bylo by trestné, kdybych šířil paniku, i když jsem ji nevyvolal? Odkaz v popisu.

Zde je odkaz na článek z místa mého bydliště: https://znojem­sky.denik.cz/zpra­vy_region/oby­vatele-casti-znojma-vydesily-sireny-byla-to-zavada-20200711.html
zdroj: znojemsky.deník.cz

Kdybych na tom místě v tu dobu byl, tak bych šířil mezi spoluobčany zprávu, že jsou ohroženi na životech a měli by utéct. Přitom bych pouze šířil paniku, ale vyvolali by ji ty sirény. Měl bych v úmyslu zachraňovat lidi a ne škodit, nebo dokonce ohrožovat životy druhých lidí.

Neměl by v takovém případě být hnán k zodpovědnosti jejich údržbář, popřípadě správce sirén než ten, kdo by neúmyslně šířil paniku?

Zajímavá 0 před 1384 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Buď v klidu, tady už tě známe a zpanikařit se tebou nenecháme. Předpokládám, že ve Znojmě jsi také známá figurka…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud bys roznášel mezi občany že jsou ohroženi na životech, tak by to byl trestný čin, šíření poplašné zprávy. Pokud se jedná o technickou závadu bez cizího zavinění, tak nevidím důvod proč by měl být trestán údržbář.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Emefej: Byly doby, kdy mě znalo celé Znojmo. V té době jsem měl silnou utkvělou představu, že mám zdravit všechny občany města, tak jsem zdravil skoro každého druhého. Přesto jsem měl vynikající prospěch na normální základní škole. Dnes jsem ve Znojmě známý o poznání méně, ale i tak mě dost lidí zná v místě mého bydliště.

před 1384 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to ti nevěřím, myslím si,že tvůj věhlas je stále stejný, ne-li větší …

před 1384 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek