Kelt

Bylo by to řešení pro dopravu a snížení počtu nehod?

Dopravní prostředky budou vybaveny tempomaty, které například v obci neumožní překročení povolené rychlosti. Tedy v obci v rozmezí příslušných značek začátek a konec obce umístit něco jako satelitní vysílač, v každém autě zařízení, které by při překročení povolené rychlosti automaticky vypnulo. Podobné zařízení by bylo na dálnici. Nevím, kolik by takové zařízení stálo, ale ušetřilo by se za policii a došlo by k snížení počtu nehod. Mělo by smysl takový systém vyvíjet?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Užitečnější by bylo zařízení, které by zabránilo vyjetí z jízdního pruhu (už existují) nebo které by znemožnilo jezdit ožralým nebo sjetým řidičům (to už snad taky někde zkoušejí).

Další odpovědi
mosoj

Nejlacinější by bylo, kdyby se všichni ( nebo alespoň většina) řidiči chovali tak jak mají.

Alesh

No, na první pohled dobrý nápad, na druhý však totalitní nesmysl, big brother jak prase. Ještě tě mohlo napadnout, že by to neomezovalo rychlost, ale dávalo pokuty při překročení rychlosti. No, zkus to vyvinout, ale až to bude nasazeno, tak pak už raději nechoď moc mezi lidi, nepochybně by mnohým udělalo radost, kdyby se ti stala „malá nehoda“. 🙂

carpediem

Já tempomat mám, využívám ho i po městě, nastavím 50 a pokud jsou na to seřízené křižovatky, tak celé město projedu bez zastavení. 🙂

To není o autě, ale o řidiči. Blbec by boural i na koloběžce.

Agneta

Jen počkej, vždyť se dočkáš........až budou jezdit auta bez řidičů:D
U náklaďáků už údajně za 10 let, to bude po legraci, a technicky je už teď lecos možné, a nejen, že budeš muset mít přilbu na kole a v autě, a přes den svítit, ještě se budeš muset doma při jídle připoutat (hlídané elektronicky)jako v autě, dále v autobusu, tramvaji a vlaku taky:DDD
Jak uvádí Alesh, Big Broder jak prase

honza19hk

no moc by to nefungovalo,občas když chceš předjet potřebuješ na to trochu dupnout.
Jednodušší je lidi co jezdí a dělají průsery jako např Janoušek a jemu podobný „nedotknutelní“ ihnad zavřít na 20let do báně nebo zastřelit. Ti ostatní si to rychle rozmyslí.

Byl jsem pár let v USA, tam to chodí jinak.Policejní honičku si tam drzej řidič užije jen jednou, protože pokud ho chytí což většinou ano, tak ho na fofrem zavřou a pokud ho zabijí tak to má jasný. Ne jako tady, že se poldové honí za nějakým autem a radši střílí do vzduchu,aby náhodou nezavřeli policisty, v USA na něj pálí dokonce i raketometem z vrtulníku pokud je potřeba-to jsem viděl dokonce osobně. Proto to uděláš jen jednou,až tohle bude fungovat tady nikdo si takhle drze jezdit nedovolí.

setapouch

Těch tragických nehod není na silnicích tolik, aby mělo pro mne donucování opodstatnění. Bylo by nutné vyřešit např.:

  • rozdílné rychlosti v různých státech
  • lokální zvýšení a snížení max. povolené rychlosti
  • případy nouze, kdy je nutné překročit limit (např. urgentní převoz do nemocnice)

Jak už tu několikrát padlo, i já si myslím, že by to vyřešila lidská ohleduplnost doplněná tvrdými tresty (vysoká pokuta, za další podobný přestupek nebo za příliš vysokou rychlost odebrání ŘP, když dál řídí, zabavení auta, při dalším [domácí] vězení).