hapiky

Bylo by to moc blbé, kdyby uměly slepice počítat?

Bylo by to moc blbí, kdyby uměli slepice počítat?

Samozřejmě,– jen ty své vejce!!!!!!!!!!!!
Jen kdyby, kdyby…

Nejlepší odpověď
annas

Jakou či kterou podmínku by musely slepice splnit, aby uměly počítat?

I když slepice jsou chytré …

Opět nesmyslné kdyby … Cituji

Kdyby – " je neužitečné spekulovat o tom, co a jak by mohlo nastat, kdyby byly splněny nesplnitelné podmínky; je k ničemu jalově hypotetizovat"
https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/kdyby_neby­lo_kdyby,_neby­lo_by_chyby

Aby prase mohlo létat, muselo by mít křídla jako pták, autor slov písně by vyletěl na praseti někam do oblak.

Nebo kdybych byla ptáčkem, tím malým zpěváčkem … kdyby ty muziky nebyly, takl bych měl v Praze tři vily …

Další odpovědi
Drap

Proč řešíš slepičí problémy? Klidně ať umí číst i psát. Nikomu by to nevadilo.

marci1

Slepice by se mohly večer v kurníku přepočítat, jestli jsou všechny doma. 🙂

ivzez

Šest chyb v 17 slovech → není to zdejší rekord?

Proč předpokládáte, že slepice neumí počítat?

hapiky

Drap: To nejsou slepičí problémy. Kdyby tedy uměly slepice (v domácím chovu) počítat, přestaly by snášet do hnízda, které jim pravidelně někdo vybírá.
Jeden chovatel mě řekl, že kdyby slepice uměly počítat, brzy by zjistily, že jim těžce snesená vejce někdo krade a přestaly by snášet.

ivzez

Zdá se, že ten chovatel nemá dostatek znalostí
potřebných pro chov (nejen) slepic.

Sběr vajec je možný právě proto, že jim člověk vejce odebírá.
Slepice by naopak přestaly snášet v okamžiku, kdyby jim vejce zůstalo/a.

hapiky

Annas: Mě se slovo kdyby začíná víc a víc líbit. Už proto, že ho někdo(včetně Vás)nemusí, nebo je dokonce dráždí.
Já si dosti často kladu otázku: Co by bylo kdyby..... Proto kdyby zbožňuji.

ivzez

Mně slovo kdyby nevadí.

Vadí mi ti, kteří je používají, protože jim
obvykle schází schopnost logicky myslet.

annas

Mě nedráždí, ale vadí mně jako jazykáři.

Můžete se rozhodnout pro co chcete, nemám právo Vám něco přikazovat, ale opravdu jsou podmínky v otázce nesplnitelné.

Určítě znáte nesmyslnost kdyby byly … kdyby byl Bavorov …

hapiky

To je to, že mnozí hledají jen to nesmyslné kdyby.