autacek

Bylo by spravedlivé, kdyby se muselo online hlásit nejen to, kdo co prodává, ale i to, kdo si co kupuje?

Přitom by to bylo snadné, pouze při nákupu sdělit svůj jednoznačný identifikátor.

Snadno by se tak zjistilo kdo si žije nad poměry, či třeba utrácí víc než vydělá, narovnalo by to občanské prostředí a nikdo by třeba neměl kozu, když ji nemám já.

Bylo by spravedlivé, kdyby se muselo online hlásit nejen kdo co prodává, ale i kdo si co kupuje?

Nejlepší odpověď
nyjono

Nejspíš nás to v budoucnu čeká.
Doufám, že mou generaci to mine.
Dalším krokem by mohlo být, že ti zakáží jíst a pít, co ti chutná, protože to „není zdravé“.

Další odpovědi
elkon

Na takovou hovadinu přijít, to muselo dát práce.

anonym

Svůj identifikátor při nákupu už sdělujete. Kdykoliv platíte mobilem, kdykoliv platíte kartou, kdykoliv se prokazujete jakoukoliv věrnostní kartou.

Nedělá se to ale z ideologických důvodů mladého komunisty, který by rád lustroval kdo si žije nad poměry 😁 ale čistě z marketingových důvodů (snáze se definují cílové skupiny, snadno se poznává typický klient a vývoj jeho konzumní vášně)

Ametyst

Jasně, všem se stýská po komunistech. Všichni měli stejné kulové a předstírali spokojenost.

Kelt

A jakou tam chceš dát hranici? To budeš sledovat, kdo si koupí telefon, kalendář, počítač, auto, nebo jen dražší pero? Někdo koupí něco jako dar a už bude na indexu? A prodávat mohu komu chci a je to mezi námi.

aliendrone

Jak píše ge0rge, to už většina lidí dělá (jen ti tupí si to neuvědomují a tleskají).

ge0rge>>> DPC – už ZASE se musím zastat komančů – ti neměli zájem lustrovat kdo si žije nad poměry. Až na vyjímky jako byli zelináři apod. to byli především SOUDRUZU SAMI, kdo si žili nad poměry. ;) :D Komáry spíš zajímal IDEOLOGICKÝ prvek, především postoj k režimu. Je známo, že mnozí „aktivní, ale ideologicky nevyhranění“ řezníci, taxikáři či veksláci často pracovali pro StB a té (na rozdíl od kriminální služby) nějaké „žití nad poměry“ u dotyčných osob vůbec nevadilo a nezřídka takové jedince dokonce před hospodářskou kriminálkou CHRÁNILA.

Zato jsi celkem bohorovně přešel dnes již praktikované důsledky takového sběru, vyhodnocování a VYUŽITÍ dat. Namátkou připomenu „případ Alza“, kdy po vyhodnocení dat (otipování bonity zákazníka) předhazovala na svém e-shopu JINÉ prodejní ceny, tedy „když máš peníze, tak ti za zboží napálíme pořádně mastnou částku“. A to je jen maličkatá ukázka z toho, kam tyhle věci vedou. :(

Těžko si vybrat mezi tím, co bylo/je více zhovadilejší. Tehdejší počínání soudruhů nebo to dnešní dem(ent)okratické? Každopádně o tom, co je možné (a DĚLÁ SE!) dnes si soudruzi mohli jen nechat zdát. :(

zjentek

Nooo, ještě udělejme i z konzumentů nenasytné vydřiduchy, které je třeba státem imrvere hlídat a máme vymalováno.