Avatar uživatele
Matthew

Bylo by rozumné nosit někde na oblečení nebo na nějakém štítku svoji krevní skupinu ??? :)

Z cedulek typu v případě že se ztratíš, tady je adresa a telefon domů, požádej někoho o pomoc, jsem asi už hooooodně dávno vyrostl :)

Ale co takhle nosit někde třeba na rukávu, v peněžence, v obalu na mobil nebo v extrémním případě tetovanou krevní skupinu pořád sebou ?

Vystrašila mě nedávná situace, kdy bráchovi poslala přítelkyně smsku: „Jakou máš krevní skupinu ?“ Smsky si všiml trochu později a pak se nedalo na číslo dovolat. Šíleli jsme strachy co se pro bůh stalo, chtěli sedat do auta a jet přes tři města situaci zkontrolovat :) Nakonec se ukázalo, že šlo čistě o zvědavost a náhle vybitý telefon :)

Trochu mi to ale vštěpilo ten nápad, že by to nemusela být zase až tak věc k zahození. Třeba při autonehodě, kde by i lajk poznal že poraněný přišel o spoustu krve a dohledal cedulku, mohl by rovnou informaci předat dispečerovi a třeba by to mohlo napomoct v záchraně života :)

Co si o tom myslíte vy ? :)

PS: Doplňující otázka –

Dají se nějak zneužít tyto informace ???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, briketka10, Anna007, marci1 před 4025 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Zjištění krevní skupiny u úrazových situací nebo u situací ohrožujících život je během chvilky.
Stejně pokud bys měl krevní skupinu jakkoli uvedenou-dokonce i kdybys měl lísteček z laboratoře třeba jen den starý, lékař si nevezme na triko aby ti dal krev na základě tohoto.
Vždy provede křížový test na určení krevní skupiny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

můj syn má vyrytou svoji krevní skupinu na stříbrném řetízku, vlastně je to náramek, má to totiž na ruce, je to s takovou ploškou a tam to má vyrytý
Doplňuji:
http://www.zlat­nictvi-zlaticko.cz/p/det­sky-naramek-s-destickou/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

osobně bych raději vykrvácel, než aby mi nějaký lajk pomocí dispečingu podával transfuzi rovnou z nějakého kolemjdoucího :)) toto si ale asi nemyslel.
Neni odvěci nosit náramek třeba s číslem doktora, nicméně i to je v dnešní době pasé, stačí nosit jen legitimizaci-tvé jméno, pomocí něho lze dohledat tvého doktora, číslo skupiny, nákazy, …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

mít u sebe krevní skupinu není žádná novinka…ale standardně to bývá náramek na ruce, tak jak píše samba…proč na oblečení?…si půjčím svetr od sestry a pak mi dají jinou krev?…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Vždyť přece alergici na některé léky nosí u sebe nebo na sobě informaci o alergii,že případě nehody nebo jiného úrazu by neměli dostat ten a ten lék?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Matthew

To Funna: To byl jenom takový nápad s tím oblečení :) a taky jsem ho nemyslel masivně, že by to museli mít všichni na oblečení :) Já třeba svoje oblečení nepůjčuji, takže já bych byl v klidu ;)

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

V armádě běžná věc.

V civilním životě si asi žádný lékař neriskne použít krev dané kr. skupiny… jen na základě nějakého lístečku v dokladech nebo peněžence (na tetování) těžko to bude hledat, to může být spolu s kůží na mraky a lístečky nečitelné.
Vepište odpověď…

před 4024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

A v případě opravdu velmi masivní ztráty krve ti dají krevní skupinu 0 Rh-, což je universální.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krev­n%C3%AD_skupi­na

před 4025 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ještě mě napadlo tohle
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­CE_kontakt

před 4025 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek