dust8

Bylo by prodloužení záruky o tři roky za necelé dva tisíce na notebook výhodné, nebo je to přestřelená cena?

2 roky v základu + 3 roky dodatečně = 5 let záruka.

1 rok dodatečně vychází na necelou tisícovku, což mi přijde zas jak malé prodloužení záruky

Nejlepší odpověď
Filip84

Propaganda & vyhozené peníze.

Nech si vyjet kompletní podmínky toho pojištění. Na 99.99% zjistíš, že nejde vůbec o prodloužení záruky.

Záruka, ve smyslu doktríny o ochraně spotřebitele, tj. zejména náklady s reklamací platí vždy prodávající, a je-li důvodná, i kupujícímu, má-li zboží neodstranitelnou vadu, nebo vícekrát se vyskytující vadu (3× stejná, 4× různá) nebo více vad zároveň, může kupující odstoupit od smlouvy, etc. v nich prostě není.

Jde o komerční záruku. Někdy to, dokonce, znamená, že platíš materiál na opravy, oni pouze práci. Ale téměř vždy v tom je, že když tam bude neodstranitelná vada, tak ti mohou dát jiný notebook, obdobných vlastností (hodně vágní pojem), i použitý, a tak pořád dokola, až ty 3 roky uplynou. Nebo že ti vyplatí (ale to jsem viděl jenom párkrát), sice, kupní cenu, ale sníženou o amortisaci (u NTB za Kč 8,000.00, po 4.5 letech, kolik myslíš, že ti dají? Pár stovek! 🙂

Co Ti kdo slíbí, na to se vyprdni. Nastuduj podmínky.

Další odpovědi
Ametyst

Podle mě to není výhodné. Pokud se má něco špatného vyvrbit, tak se to stane v běžné základní dvouleté záruce.

zjentek

Představ si to tak, že zaplatíš dalším cca 55 kč/měs. po dobu tří let za to, že ten notes máš. Vyplatí se? Je to hodně, nebo málo? (;