WeeBear

Bylo by podle vás lepší, kdyby všichni obyvatelé Země mluvili jedním jediným jazykem? A proč?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ano

Bylo by to super,necítili bychom se ve světě jako neandrtálci.

Další odpovědi
Drap

Ano

Už jenom proto, že by se lépe domluvili. Asi 7000 jazyků je přespříliš

led

Ano

Slovenským.
Konečne bude slovenčina svetovým jazykom a budú jej rozumieť aj české deti…
Tak a teraz čo?
V súčasnej dobe je to nereálne mať jednu svetovú reč. Predstavte si, že by ste rozumeli kdesi v zahraničí, čo o vás domáci hovoria. Určite by ste prestali prikyvovať hlavou a usmievať sa.

Tíšek99

Ano

Ano, mohl bych si říct o hranolky v každym bufetu :o)

Michal Kole

Ano

Určitě, nemusel by se ve školách učit další cizí jazyk. A zbylo by víc hodin na „užitečnější“ předměty. Studoval jsem strojní průmyslovku a měli jsme málo hodin matematiky, kterou jsme potřebovali do odborných předmětů hlavně do mechaniky a stavby a provozu strojů a sem tam do technologie.

To samé když jsem byl v učňáku na elektrikáře.

fcoop

Ne

To už tady bylo,co? Co s tím chceš dělat?

Bible

Hovoří o tomto (Babylon) městě jako o jednom z prvních měst založeném po Potopě. Biblická chronologie její založení řadí před rok 2269 př.n.l. Podle 1Mo 11:1–9 se lidé rozhodli postavit věž až do nebe – Babylonskou věž (může se jednat o pozdější zikkurat (ziggurat) Etemenanki). Cílem stavby bylo vyvýšit svou vlastní velikost a odpadnutí od uctívání pravého Boha. Trestem bylo zmatení jazyků. Od té doby lidé hovoří různými jazyky.

lexx

Ano

Asi jo, konečně bych věděl o čem ti rockeři na podiu řvou jako smyslu zbavení.

samicek333

Ne

To už by mohly i všechny země spojit v jednu…

Kdyby to chtěl někdo změnit, tak by nastaly tyto problémy:
nedohodli by se na jednom jazyku
název jazyka???
Přeučení lidí na jeden jazyk
všichni by chtěl, aby to byl jejich, ten hlavní jazyk
lidé by se bouřili

těch důvodů se snad milion, prostě by to nešlo

SellLolAcc

Ano

abab

Ano