Lgee

Bylo by možné, aby se několik desítek tisíc lidí se zbraněmi spiklo proti všem a obsadilo např. menší město v zemi?

Že by se několik desítek tisíc lidí se zbraněmi a všechno co potřebuji spiklo proti všem a obsadili by v zemi nějaké určité místo, třeba menší městečko, jak by taková válka s armádou, policii vypadala?

Odpovědi
magorvkleci

Viděli jsme to na Balkáně, na Východním Timoru, v Sýrii, vidíme to na východní Ukrajině, v Jemenu nebo v Kurdistánu.

A jde to i beze zbraní, viz Christiania v Kodani nebo no-go zóny v Bruselu, v Paříži nebo Malmö.

Ale často to nejde, viz Moresnet.