zjentek

Bylo by možný pouhým okem vidět koronavirus, pokud by světélkoval?

Zda by bylo možný vidět kovida, kdyby svítil. Samozřejmě za tmy, že jo… řekněme skupinka tak dvaceti „koviďáků“, namačkaných na sobě. Anebo samotnej jedinec. Předpokladem k jeho pozorování by byl nepoškozený zrak. Co myslíte? (;

Nejlepší odpověď
Hlada

Okem je možné proti světlu vidět 50µm. Koronavirus má průměr 120 nm. Muselo by jich být v řadě přes 400 a to by nikdo neuhlídal.

Další odpovědi
Dochy

Pokud by světélkovali opravdu jasně, tak bys je vidět mohl. Jako „bezrozměrný“ bod. Tzn. neuvidíš nic z jejich tvaru, uvidíš jen zářící místo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Kategorie hmyz, paraziti a bacile.