hapiky

Bylo by možné po nějaké úpravě těžit bitcoiny kvantovými počítači?

Kdyby to šlo, byly by ostatní těžaři odstaveni na slepou kolej?

Odpovědi
Kepler

Sice nevím, jak se těží bitcoiny, ani to jaký smysl ta kryptměna má, ale myslím že by na to stačil i chytrý telefon. Kvantový počítač by úpravy nepotřeboval, vyznačuje se jenom tím, že je to úžasně rychlý a výkonný blbec. Proč chodit na komára Car-bombou?

JežíšKristus

To by se asi rychle vytěžil ten zbytek. A pak by už nebylo co těžit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

J.K. Není to tak. Při každé zvýšené těžbě stoupá obtížnost, takže by stále za daný čas těžil méně a méně. Jde jen o to, že by konkurence odpadla.
Bitcoiny budou stále k mání až do roku 2032

Acacia Hary

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Kepler: I ten nejchytřejší telefon na světě by bylo v dnešní době jen plivnutí do moře.
Např.Čína má těžební stroje v halách, které mají tisíce těžebních strojů, s těma nejvýkonnějšíma grafickýma kartama, levnou elektriku(sluneční kolektory) apod. tak takoví mají šanci vytěžit slušný balík. Problém ale je, čím větší počet výkonnějších strojů se k těžbě připojí, tím obtížnější je něco vytěžit. Takže spojené nádoby.
Jen takovou perličku: Na počátku bitcoinu jen těžař vytěžil 10000 bitcoinu (na obyčejným počítači) a prodal je za 50 dolarů. Dnes by za ně utržil zhruba 3 miliardy Kč.

Alesh

Ale prdlačky… někdo chtěl 50 $ za 10000 BTC a nikdo mu je nechtěl dát. Nakonec mu za ně někdo koupil 2 pizzy (údajně v přepočtené ceně cca 570 Kč). Teď je kurz cca 735 tis. Kč, tj. 10000 BTC = 7,35 mld. Kč. Masakr, tvl!!!

Alesh

Keplere, Keplere, proč se vyjadřuješ k něčemu, o čem nemáš ani špetku tušení, jak to funguje? 🙂 Chytrým telefonem bys vytěžil tak akorát velký prd, body, kdy se dalo těžit na domácích strojích jsou historií…

cochee

Já myslím, že ani malý prd 🙂

Alesh

vlastně tak… 🙂

Alesh

oprava body = doby 🙂