xiperio

Bylo by lépe na světě, kdyby lidé nevyhazovali potraviny?

Kdyby kupovali je to, co spotřebují, a nevyhazovalo se cca 50%.

Nejlepší odpověď
elkon

To nemá s životem nic společného, je to plýtvání, které běžný život neovlivní. Žiju stále stejně, jestli někde leží rohlík, nebo kus salámu mě nerozhodí.

Další odpovědi
paul1

Pokud by se dala ta vyhazovaná polovina rozdat mezi potřebné, tak ano.

Ametyst

Kdyby potraviny byly kvalitní, jistě by se nevyhazovaly. Jsou aranžovány tak, aby lahodily oku, ale trvanlivost postrádají. Umytá zelenina a čisté brambory se kazí rychle. Stejně tak předkrájené uzeniny a předstrouhaný sýr podléhají zkáze dříve. Pečivo je téměř všechno ze zmrazeného polotovaru. Nic přirozeného.

da ny

Nebylo.
Otázka postrádá logiku, smysl.
Přímá souvislost mezi tím, že se plýtvá potravinami a tím, zda by někomu
na světě bylo lépe, žádná není!
To, že se potravinami plýtvá v domácnostech, kazí a vyhazuje se předražená zelenina a ovoce v obchodech, je jedna a smutná věc. Na druhém konci světa, v přelidněných oblastech a chudých, rozvojových zemích, mají děti hlad. To, že se přestanou vyhazovat potraviny, úřece nezlepší životní úroveň a kvalitu života
lidem, na světě.

Drap

Nemyslím si to. Osobně ani neznám nikoho, kdo by se jen 560% vyhozených potravin přiblížil. U nás se v podstatě žádné jídlo nevyhazuje.

zjentek

Nejlépe na světě by bylo tehdy, kdyby to, co NENÍ MOŽNO prodat či jinak zužitkovat nebo spotřebovat, páni velkomožní (podnikatelé) VŮBEC NEVYROBILI. );

Pepa25

Samozřejmě. Překvapuje mě, že o tom někdo vůbec pochybuje. Celkem se vyhodí obrovské množství potravin. Omezení odpadu (všeho druhu) nejvíce ekologické opatření, co existuje.

Nassin

Kdyby se přebytečné potraviny nevyhazovaly, pěstitelé, chovatelé a zpracovatelé by neměli za nějaký čas do huby.

Midoc

Potraviny by se neměly vyhazovat do směsného komunálního odpadu. Ale alespoň vytřídit, dát je do popelnice na bioodpad. Na skládkách z nich vzniká metanan a uniká do ovzduší. Nespálený metan v atmosféře je mnohonásobně škodlivější než CO².
Z vytříděného bioodpadu se může vyrobit
v komunálních bioplynových stanicích biomemetan. Náhrada za zemní plyn, který má při spalování emise CO² neutrální.
Také vznikne organické hnojivo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.