_136

Bylo by dobré, kdyby se do ČR vrátila síť obchodů Tuzex?

Myslíte si, že by i dnes mohla existovat síť obchodů Tuzex, ve kterých se za valuty zahraničních měn nebo tuzexové poukázky (tzv. bony), ktery byly obchodním trendem v dobách československého socialismu a dočasně ještě po Sametové revoluci.

Nejlepší odpověď
Arne1

V podstatě nesmysl. Všechno zboží které se v Tuzexu prodávalo, dostaneš normálně. Spíše je problém se zbožím z východních zemí (Rusko i bližší), mnohdy jsou tam k mání dobrotky které u nás nedostanu. A taky auta v provedení pro export na východ by byly vděčný artikl, jen by byl legislativní problém je u nás prodávat.

Další odpovědi
jáára

To je nesmysl dne.

Dochy

není k tomu důvod. Zahraniční měny si můžeš nabrat kolik chceš (resp. na kolik máš), nakupovat v zahraničí můžeš (i když dnes je problém si do toho zahraničního obchodu dojet, není zas takový problém objednat)… A máme soukromé vlastnictví a soukromé podnikání. Zkušenost říká, že státu to moc dobře nejde.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.