jjj123456789

Bylo by dnes Německo bohatší než ČR, nebýt Hitlera?

Nejlepší odpověď
anonym

Německo je dnes bohatší, než ČR…
Nacistický režim Něměcko ruinoval pár let, u nás bývalý režim vydržel přes 40…

Další odpovědi
huxa

Německo válkou oslabilo celý svět, kdyby nebyly světové války, určitě by po pár letech nějaké války byly.
Němci jsou nyní velmi opatrní a jaksi potřebují EU, aby byly více průbojní. Dá es to přirovnat k nesebevědomému svalovci v sedmé třídě, který potřebuje tlupu malých děcek, mezi které se schová a může s nimi křičet na ostatní, ale obává se, že bude křičet více než ostatní v tlupě.
Německo by dnes mohlo být teoreticky velmocí podobnou Americe či Rusku, ovšem ani Němci to nechtějí, jsou také daleko více posedlí vymítáním nacizmu, než kdokoliv jiný na světě.
Doplňuji:
To je čistě můj pohled, nechci tvrdit, že takto je to na 100%.

Mirdas

Německo by nejspíše bylo i díky mnohem rozsáhlejšímu trhu.
Spíše bych to srovnával s Rakouskem, kam jsme dováželi po válce potraviny, aby tam měli vůbec co jíst, jak bylo hospodářky zdevastované.
Kvůli Hitlerovi se u nás pak chopili moci komunisté a Rakousko je pro nás v současnosti nedostižné.

Agneta

huxa >>> je to tak ,ale i to je relativní…